24 Temmuz 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Boğaziçi Eğitimden Kredi ve Risk Yönetimi Zirvesi
07 Eylül 2008 Pazar 12:30

Boğaziçi Eğitim'den Kredi ve Risk Yönetimi Zirvesi

Boğaziçi Eğitim 18 Eylül 2008 tarihinde Satışta Tahsilât, Müşteri Araştırması, Kredi ve Risk Yönetimi Zirvesi'ni gerçekleştirecek.

Boğaziçi Eğitim 18 Eylül 2008 tarihinde Taksim Elite World Otel"de alanında uzman akademisyen, eğitmen ve sektördeki profesyonel yöneticilerin konuşmacı olarak katılacağı Satışta Tahsilât, Müşteri Araştırması, Kredi ve Risk Yönetimi Zirvesi"ni gerçekleştirecek.

Günümüzde işletmelerin alacaklarının toplam varlıklar içindeki payı her geçen gün artmaktadır. Bu nedenle alacaklara yapılacak yatırımın ve alacakların tahsilatının yönetiminin önemi de sürekli artmaktadır. Daralan piyasa şartlarında alacaklara yapılan yatırımların önemli tutarlara ulaşması, hatta çok sayıda firmada alacak tutarlarının stoklara yapılan yatırımı aşmasının yanısıra birçok işkolunda genellikle son yıllarda alacakların satışlara oranının yükselme eğilimi göstermesi de dikkatleri daha başarılı bir alacak tahsilatı yönetimi üzerine çekmiştir.

İşletmelerin alacaklarını tahsil politikası ve alacakları tahsil servisinin etkinliği alacakların ortalama tahsil süresini minimuma indirmede etkili olacaktır. Alacak hesaplarının denetlenme sürecinde müşterilerin yakından sıkı bir biçimde izlenmesi alacak tutarını azaltabileceği gibi bunun tersine alacakların tahsilâtında gevşek davranılması işletmenin alacaklara bağlanan fonların büyük ölçüde artmasına yol açar. Alacakların ortalama devir hızı ölçümünde kredili satışların baz alınacağı düşünüldüğünde işletmelerin yalnız en iyi müşterilerine kredili satış yapması alacakların tahsil edilememe riskini çok azaltır. Ayrıca kredi bölümünün maliyetlerinin de artmasını önler. Ancak, bu tür bir uygulama, işletmenin satışlarının artmamasına ve karın azalmasına neden olabilir. Hatta yapılmayan satışlar nedeniyle, kardaki azalış, kredili satışların yapılması durumunda tahsil edilmeyen alacakların sebep olacağı zarardan büyük olabilir. İşletmelerin alacak tahsil politikaları, ticari alacakları azaltıcı yönde etkilemelidir.

Stratejik bir alacak politikasını yönetebilmek için işletmelerde sayısız bileşeni doğru olarak kontrol etmemiz gerekmektedir. Bu zirve, sayısız bileşenden oluşan tahsilat zincirini daha yakından inceliyor. Zirvede alacak devir hızını yükselterek işletmelere uygun başarılı tahsilat yönetiminin gerçekleştirilmesi ele alınacak.

Zirvede;
-Etik Müzakere ile Sağlıklı Satış Kapatma; Doğru Fiyatlandırma, Sevk, Teslim, Ödeme Şartları Mutabakatı,
- Doğru Müşteri, Doğru Tahsilat; Satışta Tahsilat ve Müşteri Araştırması-Cari Hesap, Kredi ve Risk Takipleri,
- Alacak Tahsilinde En Sık Karşılaşılan Engeller ve Müşteri Kaybı Olmaksızın Çözüm Yolları,
- Alacak Tahsilinde Dava Dışı Yasal Çözümler, Uzlaşma Teknikleri,
- Alacak ve Borç Psikolojisi; Yurtiçi Alacak Tahsilinde Temel Konsept 'Şarklı' Olmak,
- Yurtdışı Ticari Alacakların Tahsili Yönetimi,
- Başarılı Tahsilat Sistemleri Kurulumu ve Nakit Yönetimi,
- Risk Yönetimi,
- Tahsilat Yönetiminde Leasing ve Factoring Uygulamaları,
- Tahsilat Yönetiminde Banka Tahsil Örnekleri,
- Muhasebe ve Vergi Uygulamalarında Geciken Tahsilatların Durumu,
- Tahsilat Sorunlarını Azaltıcı Satış Sözleşmeleri Tasarımı gibi konulara değinilerek sektörel gelişmelerin değerlendirilmesi ve güncel örneklemeler sunularak katılımcılara yeni bakış açıları kazandırılması amaçlanıyor.

Zirvede konuşmacı olarak; Özkan KAYMAK - Satış ve Yönetim Danışmanı, Yazar, Aydın GÖLE - Satış-Pazarlama Danışmanı, Necdet UYGURER - Yönetim ve Satış Danışmanı, İlker EREL - Yönetici/Yönetim Müşaviri, Dr. Murat BİLGİLİ - Danışman, Yazar, Yakup SARIGEÇİLİ - Dış Ticaret Müşaviri, Şevket SAYILGAN - Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi, Mustafa DOĞRUSOY - MD Yönetim ve Strateji Danışmanlık, Kağan YAŞA - TEB Leasing Genel Müdürü, Dr. Kadir TUNA - İstanbul Üniversitesi Bankacılık Araştırma Merkezi Genel Koordinatörü, Nuri DEĞER - Yeminli Mali Müşavir, Moore Stephens Türkiye Ankara Temsilcisi ve Av. Ceyda CİMİLLİ AKAYDIN - Hukuk Danışmanı yer alacak.

Zirve ile ilgili ayrıntılı bilgi ve kayıt için www.bosphorusconferences.com adresinden veya (0216) 486 30 95 numaralı telefondan bilgi alınabilir.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları