24 Temmuz 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Boeingden Darüşşafakaya Bilişim Sınıfı
11 Nisan 2011 Pazartesi 16:02

Boeing'den Darüşşafaka'ya Bilişim Sınıfı

Boeing Firması, İstanbul'da bulunan Darüşşafaka Eğitim Kurumları'nda tam donanımlı bilişim teknolojileri sınıfı kurdu.

Bilişim sınıfı, öğrencilerin ve öğretmenlerin okullarıyla beraber kullanabilecekleri bilgisayarları, teknik donanımı ve materyalleri kapsıyor.

Sınıfın resmi açılış töreni, 8 Nisan 2011 tarihinde Boeing Türkiye Başkanı Greg Pepin, Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkan Vekili M. Talha Çamaş, öğretmenler, öğrenciler ve velilerin katılımıyla gerçekleştirildi.

Boeing Türkiye Başkanı Greg Pepin, "Bu çocuklar Türkiye"nin ve dünyanın geleceği ve Boeing onların eğitimine katkıda bulunmaktan, bakış açılarını genişletmelerine yardımcı olacak teknolojik becerilerini geliştirmelerini sağlayacak olan araçları sağlamaktan büyük bir mutluluk duymaktadır. Kalbimizin derinliklerinde Boeing"in, Türk toplumunun bir parçası olduğunu hissediyoruz ve içinde yaşadığımız, çalıştığımız bu topluma bir şeyler kazandırmakla kendimizi yükümlü hissediyoruz" dedi. Pepin, eğitime verilen desteğin Boeing firmasının öncelikleri arasında yer aldığını da belirtti.

Darüşşafaka"nın en eski ve köklü eğitim kurumu olduğunu belirten Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkan Vekili M. Talha Çamaş, dünya insanı gençler yetişmesine verdikleri önemin altını çizdi. Çamaş, "Bugün Darüşşafaka olarak, araştıran, sorgulayan, bilişim okuryazarı, dünya insanı gençlerin yetişmesine büyük değer veriyoruz. Kendi alanında bir dünya devi olan Boeing"in desteğiyle oluşturulan bilişim teknolojileri sınıfı ile gençlerimiz için bir adım daha atmış oluyoruz. Katkılarından ötürü Boeing Türkiye"ye ve Greg Pepin"e, Darüşşafaka Cemiyeti adına teşekkürlerimizi sunuyorum" dedi.

2000 yılından bu yana, Boeing Türkiye"nin 29 şehrinde 83 eğitim projesine destek vermiştir. Bu projeler arasında okullara bilişim teknolojileri ve fen sınıfları kurulması, okul binalarının yenilenmesi, spor ekipmanları ve kitap bağışlanması ve öğrencilere burs sağlanması yer almaktadır. Boeing, Türkiye"de sağlık ve insani hizmetler, kültür ve sanat alanlarında da sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştirmektedir.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları