17 Eylül 2021 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bitlise Fen Lisesi
12 Ağustos 2008 Salı 15:22

Bitlis'e Fen Lisesi

Hikmet Kiler Vakfı'nın ilk projesi olan Fen Lisesi'nin açılışı 8 Ağustos 2008 Cuma günü gerçekleştirildi.

Kiler Holding"in tüm sosyal sorumluluk ve yardımlaşma projelerini bir çatı altında toplayan Hikmet Kiler Vakfı, kuruluşunun ilk yılında ilk projesini hayata geçirdi. Açılış törenine Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan, Tarım Bakanı Mehdi Eker, Bitlis milletvekilleri ile çok sayıda davetli katıldı.

Geçtiğimiz yıl Mart ayında Milli Eğitim Bakanlığı ile imzalanan protokolün hemen ardından 4 Temmuz 2007"de temeli atılan Bitlis Hikmet Kiler Fen Lisesi, bir yıl gibi kısa bir sürede tamamlandı. Toplam 15.000 m2 arazi üzerine kurulu, 11.500 m2 inşaat alanı olan 16 derslikli ve 480 öğrenci kapasiteli Fen Lisesi ile 300 öğrenci kapasiteli yatılı pansiyon yeni eğitim - öğretim yılında hizmete girecek.

Açılış töreninde bir konuşma yapan Kiler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nahit Kiler, Bitlis Hikmet Kiler Fen Lisesi"nin tüm Kiler ailesinin, Kiler çalışanlarının ve hayatında Kiler adının yeri olan herkesin ortak paydası olduğunu söyledi.

Nahit Kiler, "Kurucumuz, babamız Hikmet Kiler yola çıktığımız ilk gün elimizdeki en büyük sermayenin geleceğe ve ülkemize olan inancımız ve tükenmek bilmeyen çalışma azmimiz olduğunu söylemişti. Geldiğimiz yeri hiç unutmadık ve hep çalıştık. Başladığımız günden bugüne yaptığımız tüm işlerin orta yerine hep insanımızı koyduk" dedi.

Bugüne kadar gerçekleştirdikleri 200"den fazla açılış ve temel atma töreni arasından Bitlis Fen Lisesi açılışını en heyecan ve gurur verici olarak tanımlayan Nahit Kiler, "Ülkemizin maalesef unutulmuş ve ihmal edilmiş ama birçok medeniyetin de beşiği olan ilimiz Bitlis'te bizler, yönümüzü arıyor ve hayal kuruyorduk. O günlerde imkânsızmış gibi görünen şeyleri, bugün bir bir gerçekleştirmenin sevincini yaşıyoruz" sözleriyle bir rüyayı gerçekleştirdiklerini belirtti.

Hikmet Kiler Fen Lisesi"nden mezun olan tüm gençlere Kiler Holding"de iş garantisi vereceklerini söyleyen Nahit Kiler, "İnşaat kalitesinden en küçük detayına kadar, sadece Doğu Anadolu"ya değil, tüm Türkiye"ye model olacak seviyede bir okul yapıldı. Eğitimden tasarruf olmaz. Eğitim için harcananın fazlasından da israf olmaz. Bu vesile ile okul ve yurt binasında hiçbir şeyden kaçınmadık ve bundan sonrada bu okulun eğitim kalitesini arttırmak için elimizden ne geliyorsa onu da esirgemeyeceğiz." şeklinde konuştu.

Bitlis Hikmet Kiler Fen Lisesi, yeni eğitim - öğretim yılında faaliyete başlamasıyla, bölgedeki en önemli okullardan birisi olacak.

(A1Haber)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları