27 Ekim 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Birleşme İle IpsosKMG Doğdu
27 Temmuz 2007 Cuma 13:59

Birleşme İle IpsosKMG Doğdu

KMG Araştırma, Ipsos ile Mayıs 2007 başlayan birleşme sürecini tamamladı. Şirket bundan sonra Ipsos KMG olarak yeni logosuyla faaliyetlerine devam edecek.

Türkiye’nin önde gelen araştırma şirketi KMG Araştırma, dünyanın en büyük araştırma kuruluşlarından birisi olan Ipsos ile Mayıs 2007 başlayan birleşme sürecini tamamladı. Ipsos Grup, Ipsos Asi gibi reklam testlerinde, Ipsos Insight gibi pazarlama araştırmalarında, Ipsos Novaction gibi geleceği tahmin çalışmalarında ve Ipsos Mori gibi siyasi ve sosyal araştırmalarda liderleşmiş şirketleri bünyesinde barındıran, araştırmacıların yönettiği tek global şirket.

Ipsos’un, KMG Araştırma’nın yüzde 51 hissesini satın almasıyla başlayan değişim sonrasında şirket bundan sonra yola Ipsos KMG olarak yeni logosuyla devam edecek. Ipsos KMG, yeni kurumsal kimliğiyle birlikte sunacağı üstün ürünlerle araştırmayı da yeni bir seviyeye çıkarmayı hedefliyor.

Ipsos KMG dünyanın en büyük reklam verenlerinin kullandığı reklam ölçüm modellerini, kurumsal itibar yönetim sistemlerini, kârlı müşteri yaratma ve yönetme sistemlerini, çalışan tatminini iş etkinliği çerçevesinde inceleyen araştırmalarını Türkiye’de de yapmaya hazırlanıyor. Halen birçok Ipsos KMG çalışanı değişik ülkelerde Ipsos’un gelişkin araştırma modellerini öğrenmek üzere eğitim görüyor. Ipsos’a ait dünyanın en ünlü siyasi araştırma modellerinin yakında Türkiye’de de uygulanması planlanıyor.


Ipsos KMG Hakkında

Ipsos’un çoğunluk hisselerine sahip olduğu Ipsos KMG, Ipsos’un yüksek uzmanlığı altında özel araştırmalardan, hane tüketim panellerine, dağıtım – merchandising ve satış ölçümlerinden medya araştırmalarına uzanan Türkiye’nin en geniş araştırma portföyü ve en geniş araştırmacı kadrosu ile müşterilerine hizmet veriyor. Ipsos KMG, yüksek kalitedeki verileri, çözüm odaklı analizleri ve aksiyon hedefli yorumları ile müşterilerinin pazar başarılarına vazgeçilmez katkı sağlıyor.

Ipsos hakkında

Profesyonel araştırmacılar tarafından yönetilen veriye dayalı araştırmaların global lider şirketi olan Ipsos, tüketicilerin, müşterilerin ve yurttaşların ihtiyaçlarını ve tepkilerini ölçer, değerlendirir, gelişme yönlerini tahmin eder ve yorumlar.

Ipsos şirketleri pazar potansiyellerini ölçüp ve pazar trendlerini yorumlayarak marka inşasını ve gelişimini sağlarlar. Uzun dönemli kârlı müşteri ilişkileri kurulmasını desteklerler. Reklamları test ederler ve medyaya yönelik davranışları araştırırlar. Dünyanın her tarafında kamuoyunun görüşlerini ölçer ve karar vericilere iletirler.

Ipsos odaklanmış şirketleri ile reklam, müşteri sadakati, pazarlama, medya ve halkla ilişkiler, modelleme, geleceği tahmin ve danışmanlık konularında yüksek düzeyde uzmanlaşmış hizmet sunar. Ipsos özel araştırmalardan, paylaşımlı panellere ve online araştırmalara kadar endütstri uzmanlarının liderliğinde ve gelişkin yöntem, modelleme ve analizler kullanarak bütün araştırma ihtiyaçlarına cevap verebilecek kapasitededir.

1975’te kurulan Ipsos, 1999’dan beri halka açıktır. Ipsos 2006 gelirleri 1,1 milyar ABD dolarıdır.

www.ipsos.com
www.ipsos-kmg.com (30 Temmuz’dan itibaren)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları