23 Ekim 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bircomdan Yıldız Teknik Üniversitesine
29 Temmuz 2008 Salı 16:52

Bircom'dan Yıldız Teknik Üniversitesi'ne

Bircom, telekomünikasyon sektörünün bilgi birikimini yükseltme hedefiyle hayata geçirdiği projelere bir yenisini daha ekliyor.

Avrupa, Ortadoğu ve Afrika bölgesinin en hızlı büyüyen 500 teknoloji firması arasında yer alan Bircom, telekomünikasyon sektörünün bilgi birikimini yükseltme hedefiyle hayata geçirdiği projelere bir yenisini daha ekledi. Bircom, bugüne dek 200"ün üzerinde kurumun teknik personelinin ve üniversite son sınıf öğrencilerinin de eğitim aldığı Bircom Telekom Akademisi'nden sonra şimdi Yıldız Teknik Üniversitesi bünyesinde bir Haberleşme Laboratuvarı oluşturdu. Sektörün eksikliğini duyduğu nitelikli elaman ihtiyacını karşılamayı hedefleyen proje, Bircom ve Yıldız Teknik Üniversitesi Haberleşme Bölümü tarafından yürütülen ortak bir çalışmayla hayata geçirildi.

Bircom Haberleşme Laboratuvarı"nda sunulan eğitimler aracılığıyla, öğrencilerin pratiğe dayalı bilgilerinin en üst seviyeye çıkarılması amaçlanıyor. Laboratuvarda günümüz koşularında en gelişmiş cihaz ve teknolojiler yer alıyor. 35 yılın üzerinde deneyimiyle alanındaki en köklü firmalar arasında bulunan Bircom, YTÜ"deki Haberleşme Laboratuvarı"nda sunulan eğitim programlarının oluşturulmasına da katkıda bulunuyor. Eğitimlerde aktif olarak yer alan Bircom uzmanları, öğrencilere teknolojideki yenilikler, sahada bilmeleri gereken konular ve pazarda ihtiyaç duyulan çözümler hakkında bilgiler aktarıyor.

Haberleşme Laboratuvarı"nda öğrencilere VoIP ile kurumsal ses şebekeleri tasarımı ve yönetimi, bunların konvansiyonel telekom şebekeleriyle entegrasyonu veya IP PBX kullanımı gibi sektörde talep edilmekte olan güncel konuları kapsayan bir eğitim programı uygulanıyor. Bircom Haberleşme Laboratuvarı"nda öğrenciler en yeni teknolojiyle donatılmış LCD ekranlı 16 bilgisayar, projeksiyon cihazı, çeşitli VoIP ekipmanları, ağ geçitleri (gateway) ve IP PBX cihazlarını kullanabilme şansına erişiyor.

Bircom CEO"su Burçin Bircanoğlu, ülkemizde nitelikli işgücüne en fazla ihtiyaç duyan sektörlerin başında telekomünikasyonun geldiğine dikkat çekiyor: "Bu tür çalışmaların hem ülkemiz hem de sektörümüzün geleceği adına çok önemli olduğuna inanıyoruz. Ürün değil teknoloji odaklı bir yaklaşımı benimseyerek, telekom sektörünün bütününe yönelik artı değer yaratma hedefimiz doğrultusunda hareket ediyoruz. Kendi bünyemizde gerçekleştirdiğimiz Bircom Telekom Akademisi eğitimleri sektöre ve öğrencilere yönelik olarak devam ediyor. Bunu yanı sıra Yıldız Teknik Üniversitesi"nde oluşturduğumuz Bircom Haberleşme Laboratuvarı ile gençlerimizin en yeni teknoloji ve gelişmeleri kapsamlı olarak pratiğe dayalı bir şekilde öğrenmelerini amaçlıyoruz."

(Haber Merkezi)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları