25 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bircom’dan Xpeech SIP DECT
04 Ekim 2011 Salı 15:10

Bircom’dan Xpeech SIP DECT

1972 yılından bu yana Türkiye pazarına profesyonel ses çözümleri sunan Bircom, yeni nesil SIP DECT sistemi Xpeech SIP DECT’i tanıttı.

SIP desteği olan tüm santrallere kolaylıkla bağlanabilen ürün, ihtiyaca göre ölçeklenebilen yapısı ve kolay kurulum/kullanım özellikleriyle dikkat çekiyor. Xpeech SIP DECT’in çarpıcı tasarım çizgilerine sahip, renkli ekranlı el terminali ve yüksek performanslı kapsama alanı sağlayan baz istasyonu, ofislerin iletişim ihtiyaçlarını her koşul altında kesintisiz olarak karşılamalarına yardımcı oluyor.  

İletişim çözümleri alanında dünyanın önde gelen teknoloji markalarını Türkiye pazarıyla buluşturan Bircom, Xpeech SIP DECT çözümü ile ofisleri geleceğin iletişim protokolüyle tanıştırıyor.

SIP (Session Initiation Protocol - Oturum Başlatma Protokolü) teknolojisini kullanan Xpeech SIP DECT, başta IP telefon sistemi kullanıcıları olmak üzere, sistem entegratörü firmalar ve VoIP operatörleri ile VoIP hizmeti alan firmalarda mobil iletişimi farklı bir boyuta taşıyor. SIP desteği olan tüm santrallerle uyumlu olan Xpeech SIP DECT, mevcut santrale SIP olarak bağlanabildiği için, entegre kablosuz çözümlere göre çok daha makul çözümler sunarken, ihtiyaçlara göre ölçeklenebilen yapısıyla da ekonomik açıdan önemli avantajlar sunuyor.

Kablolama maliyetlerini ortadan kaldıran, kolay kurulum ve yönetim özellikleriyle dikkat çeken Xpeech SIP DECT sisteminin el terminali, modern ve ergonomik görünümüyle ofislerin şıklığını tamamlamanın yanı sıra hafif yapısıyla da taşınabilirliği artırıyor. 176 x 220 çözünürlüğe sahip, 262 renk TFT ekran, animasyonlu kullanıcı dostu Türkçe arayüz ve aydınlatmalı ergonomik tuş takımıyla bütünleşerek kolay bir kullanımı beraberinde getiriyor. El terminalinin titreşim özelliği ise sessiz ya da gürültülü ortamlarda bile gelen çağrılardan haberdar olmayı kolaylaştırıyor. GAP / CAT-Iq protokollerini destekleyen cihaz, 18 saatlik konuşma ve 200 saatlik bekleme süresi ile uzun bir süre şarja ihtiyaç bırakmadan kullanılabilirken, genişbant (TIA-920) uyumlu ses kalitesi sayesinde, mobil iletişimde ses kalitesi en üst seviyeye taşınıyor. Yoğun kullanım testlerinden başarıyla geçerek zorlu koşullarda bile performanstan ödün vermeyeceğini kanıtlayan el terminalinin diğer üstün özellikleri arasında çoklu numara kaydetme fonksiyonuna sahip 100 kişilik dahili rehber, 3.5 mm kulaklık girişi ve full duplex harici hoparlör yer alıyor.

Xpeech SIP DECT’in hafif ve dayanıklı yapıya sahip olan baz istasyonu, DECT GAP standardında kapalı alanda 50, açık alanda ise 300 metreye kadar kapsama alanı ile her tür ofis yapısında kesintisiz iletişimin kapılarını açıyor. 200 el terminalinin kaydedilebildiği sistemin 10 kanallı baz istasyonu, bu terminallerin kabloya gerek olmadan, kullanıcı dostu arayüzü ile çok kolay bir şekilde güncellenebilmesini de sağlıyor. GAP / CAT-Iq protokollerini destekleyen baz istasyon üniteleri, ‘Power over Ethernet’ (PoE) desteği sayesinde yerel ağın çalıştığı her noktada elektrik beslemesine ihtiyaç duyulmadan kullanılabiliyor. Aynı ağda 40’a kadar baz ünitesi kullanmayı sağlayan, ölçeklenebilir ve birden fazla baz istasyonu yönetici (master) seçmeye olanak veren yedekli yapısı ile olası bir arıza durumunda bile kesintisiz iletişim sunan ürün, WiFi dostu RF teknolojisine de sahip. Böylece, Xpeech SIP DECT sistemi, kablosuz hiçbir cihazın çalışmasına engel olmadan konumlandırılabiliyor.  

Ofislerin ihtiyaç ve kullanım alanlarına paralel olarak duvara monte edilebilen ya da dahili ayağı ile masaüstünde kullanılabilen baz istasyonunun, 10 aboneye aynı anda hizmet verebilen 12 slot radyo kanalı bulunuyor. Xpeech SIP DECT baz istasyonu G.726 ve G.711 kodeklerini standart olarak desteklerken, opsiyonel modül kullanımı ile G.729 protokolüne de destek veriyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları