27 Ekim 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bircomdan Eğitim Atağı
07 Temmuz 2007 Cumartesi 15:18

Bircom'dan Eğitim Atağı

Bircom, sektördeki bilgi birikimini yükseltmek hedefiyle hayata geçirdiği Bircom Telekom Akademisi'nde çalışmaları aralıksız sürdürüyor

35 yıllık tecrübesiyle telekomünikasyon ve bilişim alanının öncü isimleri arasında yer alan Bircom, sektördeki bilgi birikimini yükseltmek hedefiyle hayata geçirdiği çalışmaları aralıksız sürdürüyor. Bugüne de 122 kurumun teknik personelinin eğitim aldığı Bircom Telekom Akademisi, üniversitelerden gelen yoğun talep üzerine, son sınıf öğrencilerine de eğitim vermeye başladı. Bircom Telekom Akademisi’nden telekom teknolojileri odaklı eğitim alanların arasına Yıldız Teknik Üniversitesi’nin ardından İstanbul Teknik Üniversitesi öğrencileri de katılmış bulunuyor. Bircom Telekom Akademisi tarafından sunulan ücretsiz eğitimlere VoIP ve ses kayıt teknolojilerinin yanı sıra önümüzdeki dönemde GSM ürünlerine yönelik eğitim programları da dahil edilecek.

Telekom alanında yüksek deneyim sahibi uzmanların eğitmen olarak yer aldığı Bircom Telekom Akademisi’nde eğitimler 16 kişilik sınıflarda ve uygulamalı olarak gerçekleştiriliyor. Programa katılanlar, hem teknolojilere yönelik teorik bilgiler alıyor hem de aldıkları bilgileri birebir ürünler üzerinde çalışarak pratiğe geçiriyorlar. Öte yandan katılımcılar diledikleri takdirde eğitim zamanları haricinde, sınıftaki laboratuvar ortamından yararlanarak pratik yapabiliyorlar. Bircom Telekom Akademisi’nin sunduğu eğitim çerçevesinin zaman içerisinde daha da genişletilerek telekom sektörünün bütünü kapsayan bir içeriğe kavuşturulması hedefleniyor.

Bircom Genel Müdürü Burçin Bircanoğlu, teknolojiye dayalı tüm sektörlerde olduğu gibi telekom alanında da eğitimin büyük önem taşıdığının altını çizerek, Bircom’un tecrübesiyle sektör için katma değer yaratmayı hedeflediğini belirtiyor: “Telekom sektörünün büyümesi ve gelişmesi için, bu sektördeki oyuncuların teknolojiye mutlak hakimiyeti büyük önem taşıyor. Bircom olarak sektörde 35 yıla uzanan bir tecrübemiz var. Aynı zamanda bu alanda dünyanın önde gelen markalarının Türkiye temsilcisi olduğumuz için, her türlü gelişme ve yenilik konusunda da hem güncel hem de ayrıntılı bilgi sahibiyiz. Sunduğumuz eğitimlerde ürün değil teknoloji odaklı bir yaklaşımı benimsediğimiz için de, telekom sektörünün bütününe yönelik artı değer yaratıyoruz.”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları