20 Ekim 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bircomdan Callshop Projesi
16 Temmuz 2008 Çarşamba 22:42

Bircom'dan Callshop Projesi

Bircom'un Callipso CallShop çözümü kullanılarak hayata geçirilen proje çerçevesinde Suudi Arabistan'ın her noktasına toplamda 13 bin adet callshop kabini yerleştirilecek.

Bircom, telekomünikasyon sektörümüzü uluslararası alanda başarıyla temsil etmeye devam ediyor. Bircom, dünyanın en büyük callshop projesini Saudi Telecom için Suudi Arabistan"da hayata geçiriyor. Toplam 13.000 call shop"u içeren ve haziran ayında başlayan proje kapsamında 1.000 adet call shop"un kurulumu tamamlandı. Projedeki tüm call shop"ların merkezi yönetim altyapısında ise tamamı Türk mühendislerce oluşturulan Bircom"un Callipso CallShop çözümü kullanılıyor.

Bircom"un Tayvanlı donanım üreticisi Artech ve Suudi Arabistan"daki dağıtıcı ve entegrator çözüm ortağı Bahraa Telecom ile birlikte yürüttüğü proje çerçevesinde Suudi Arabistan"ın her noktasına 13 bin adet callshop kabini kuruluyor. Bircom"un Callipso CallShop çözümünün yüksek seviyeli ölçeklenebilir yapısı sayesinde, projede merkezi tarife yönetimi ve ayrıntılı trafik analiz çözümleri gerçek zamanlı olarak yapılabiliyor.

Bircom CEO"su Burçin Bircanoğlu, Callipso CallShop çözümünün farklı ülkelerde geniş kullanım potansiyeli bulduğuna dikkat çekiyor: "Saudi Telecom için hayata geçirdiğimiz proje, merkezi yönetilebilirlik anlamında callshop alanında tüm dünyada bir dönüm noktası. Bu büyüklükte dünya üzerinde başka bir callshop projesi bulunmuyor. Yurtiçinde olduğu gibi yurtdışında da yeni projelere imza atmaya devam edeceğiz."

Bircom"dan callshop"lar için uluslararası çözüm: Callipso CallShop

Bircom tarafından geliştirilen Callipso CallShop, yazılım ve donanımdan oluşan komple bir callshop çözümü. UMTH hizmetine erişim yönteminden bağımsız olarak çalışmak üzere tasarlanmış bir ürün olduğu için VoIP FxS gateway, auto dialer erişimi veya bir PBX arkasında konumlandırılabiliyor. Callipso CallShop, telefon kabinleri üzerinde tam hakimiyet sağlıyor ve bu sayede izinsiz kullanımı tamamen engelleyerek, sadece başarılı ve gerçek aramaların ücretlendirmesini yapıyor. Çeşitli dil seçenekleri sayesinde sistem dili kolaylıkla değiştirilebildiği gibi, Callipso CallShop"a yeni dil seçenekleri de kolaylıkla ilave edilebiliyor. Bu da çözümün uluslararası alandaki başarısına önemli bir katkı yapıyor. Callipso CallShop çözümü bir callshop"un yönetimi için tek başına çalışan bir yazılım olarak kullanılabileceği gibi, farklı coğrafi lokasyonlarda bulunan bir callshop zincirinin işleyişinin herhangi bir yerden ve statik IP"ye gerek olmadan takip edilebilmesine olanak veriyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları