29 Eylül 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bircomdan 2008de Büyüme Hedefi
29 Ocak 2008 Salı 11:57

Bircom'dan 2008'de Büyüme Hedefi

Bircom, 2008 yılında yüzde 100 büyümeyi ve yeni pazar segmentlerine girmeyi hedefliyor.

Telekomünikasyon sektörümüzün köklü kuruluşlarından Bircom, 35. yaşını kutladığı 2007 yılında sayısız yeniliğe imza attı. 2000 yılından bu yana büyümesini kesintisiz devam ettiren Bircom, bu başarısını geçtiğimiz yıl da sürdürdü. Bircom, 2008 yılında yüzde 100 büyümeyi ve yeni pazar segmentlerine girmeyi hedefliyor.

Bircom, geride bıraktığımız yıl içerisinde ülkemizin en büyük 250 bilişim firması arasında yer almasının yanı sıra Deloitte’a göre Türkiye ve EMEA (Avrupa, Ortadoğu ve Afrika) bölgelerindeki en hızlı büyüyen teknoloji firmaları arasına girmeyi de başardı. 2007 yılında 2N, snom, Vidicode gibi dünyada teknoloji lideri konumunda bulunan firmaların ürünleriyle portföyünü zenginleştiren Bircom, toplamda 6 yeni markanın Türkiye temsilciliğini üstlenirken, 100’ün üzerinde yeni ürünü satışa sunarak kurumsal telekomünikasyon pazarında müthiş bir başarıya imza attı.

2008’de fiberoptik erişim, IP kamera gibi yeni ürün gruplarını da pazara sunmaya hazırlanan Bircom, bir yandan da bayi ve kanal yapısını güçlendiriyor. Bircom bugün itibariyle Türkiye çapında 100’ün üzerinde ana bayi aracılığıyla hizmet veriyor ve yapılanmasını ülkemizin farklı şehir ve kasabalarında sürdürmeye devam ediyor. Bircom ülkemizdeki yapılanmasının yanı sıra sektöre yönelik sunduğu ücretsiz eğitimlere de devam ediyor. Sektör genelindeki bilgi birikimini yükseltmeyi amaçlayan Bircom Telekom Akademisi, üniversite öğrencileri de dahil olmak üzere Bircom’un uzmanlığını telekom alanındaki herkesle paylaşıyor.

Dünya çapında 2 marka daha Türkiye’ye geliyor

Dünya çapında 2 markayla daha iş ortaklığı oluşturmak için görüşmelerinin son aşamaya geldiğini belirten Bircom CEO’su Burçin Bircanoğlu, firmanın hızlı büyümesinin 2008 yılında da devam edeceğini belirtiyor: “Bircom olarak özellikle 2000 yılından bu yana önemli bir atılım içinde bulunuyoruz. Bugün geldiğimiz noktada, ülkemizin en büyük bilişim firmalarının yer aldığı Bilişim 500 listesinde ilk 250 şirket arasında bulunmaktayız. Aynı zamanda ülkemizin en hızlı büyüyen teknoloji şirketlerinin sıralandığı Deloitte Teknoloji Fast50 Türkiye 2007 Programı’nda da yer alarak başarımızı bir kez daha pekiştirmiş bulunuyoruz. Türkiye’de de en hızlı büyüyen 50 teknoloji firması arasında ilk 5 içinde yer alıyoruz. Öte yandan Deloitte listesine göre EMEA (Avrupa, Ortadoğu ve Afrika) bölgesinde en hızlı büyüyen 500 teknoloji firması arasındaki 19 Türk şirketinden biriyiz bugün itibariyle. Bunun da hem sektörümüze hem de ülkemize yarattığımız değerin bir ifadesi olduğuna inanıyoruz. Yıl içerisinde dünya çapında 2 markayı daha ülkemiz pazarıyla tanıştıracağız. Bu firmaların geniş ürün yelpazesi ve üstün teknolojilerinin ülkemizdeki firmalara telekomünikasyon alanında önemli yenilikler getireceğine inanıyorum.”

Avrupa’da en avantajlı fiyatı Bircom uyguluyor, Türk firmaları kazanıyor

Bircom CEO’su Burçin Bircanoğlu, tüm ürünlerini Avrupa fiyatlarının altında satışa sunduklarını ve böylece ülkemiz firmalarının daha nitelikli telekomünikasyon olanaklarına kavuşmasını hedeflediklerini belirtiyor: “Bircom olarak her aşamada iş dünyamıza gerçek anlamda değer yaratma anlayışını ön planda tutuyoruz. Başarımızın sırrı da burada yatıyor. Ülkemiz iş dünyasının çok daha nitelikli telekomünikasyon olanaklarına kavuşmasının, küresel rekabet anlamında avantaj sağlaması açısından büyük önem taşıyor. Biz de Bircom olarak bunu çok iyi biliyoruz ve bu doğrultuda, ürün yelpazemizin tamamını, Avrupa fiyatlarının daha altında satışa sunuyoruz. Böylece ülkemiz firmalarına en gelişmiş telekomünikasyon ürünlerini Avrupa’daki rakiplerinden daha ucuza temin etme fırsatı sağlıyoruz. “

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları