29 Temmuz 2021 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bilkom’dan Dijital Eğitim Çağrısı
26 Haziran 2012 Salı 14:25

Bilkom’dan Dijital Eğitim Çağrısı

Bilkom, tablet bilgisayarın öncüsü iPadler ile Dijital Eğitime Çağrı kampanyası başlattı.

Türkiye’nin dijital yaşam koçu Bilkom, eğitimde teknolojiyi tercih ederek dijital eğitime geçen ve öğrenci performansını en üst seviyeye çıkaran eğitim kurumlarının sayısını artırmak için çağrı başlattı. iPad ile mobil dijital eğitime geçmek isteyen eğitim kurumları için çok ekonomik ve kolay kullanımlı bir deneyim paketi hazırlayan Bilkom, bu paketten yararlanmak isteyen kurumların dijital eğitime geçiş sürecinde de çözüm ortağı olacak.

Yaşamdaki en değerli kavram olan zamanı eğitim alanında da doğru, hızlı ve en verimli kullanmayı; öğrencilerin yüksek kalitede, en üst düzeyde performansla eğitim görmesini sağlayan dijital eğitim veren eğitim kurumlarının sayısı Bilkom’un desteğiyle, işbirlikleriyle her geçen gün artıyor.

Teknolojiyi yakından takip eden, çağdaş ve ilerici yönetim anlayışına sahip, öğrencilerine en üst düzeyde eğitim vermek isteyen ancak çeşitli nedenlerle dijital eğitime geçiş yapamayan eğitim kurumları için de Bilkom harekete geçti. Dijital eğitime geçmenin hiçbir açıdan zor olmadığını kanıtlayan, başlangıç versiyonuyla kurumlara interaktif eğitimi deneyimletmeyi hedefleyen ekonomik, özel bir Çözüm&Deneyim paketi hazırlayan Bilkom Dijital Eğitime Çağrı kampanyası başlattı.

Bilkom Genel Müdürü Cömert Varlık, bu kampanyayı “Dijital Yaşam Koçluğu” ilkeleri çerçevesinde oluşturduklarını açıkladı. Dijital Yaşam Koçu olmanın kendilerini ülkenin dijitalleşme yolunda önemli ve kritik destekçisi haline getirdiğini belirten Cömert Varlık, Türkiye’nin dijitalleşme sürecinde her alanda dijital çağa uygun platformlar yaratmaya destek verdiklerini, eğitimin de kendileri için en önemli alanlardan biri olduğunu aktardı.

Kendini eğitime adamış markalardan biri olan Apple’ın eğitim kurumlarındaki uluslararası başarısını Türkiye’ye uygun Türkçe yazılımlarla uyarlayan Bilkom ve iş ortakları, Apple teknolojisinin eğitim alanındaki en güvenli, virüssüz ve kullanıcı dostu teknoloji olduğu iddiasını taşıyorlar.

Eğitim alanında Doğa Koleji, Erkan Ulu Eğitim Merkezi, Eskişehir Anadolu Üniversitesi, Erzurum Atatürk ve Gaziantep Zirve Üniversitesi gibi birçok eğitim merkezi ve üniversitelerle başarı hikayelerine imza attıklarını söyleyen Cömert Varlık, “Dijital eğitimde donanım sadece bir araçtır… Dijital eğitimin temelini içerik ve uygulama oluşturur, çünkü dijital eğitimde asıl amaç öğretmene ve kuruma interaktif eğitim ve değerlendirme imkanları sunmaktır. Tüm dünya ülkelerinde, eğitim alanında çalışmalara öncelik veren ve bu alanda % 100 başarısını kanıtlamış Apple teknolojisini Türk kullanıcısına sunarken,  dijital yaşamın her alanında; tabi ki öncelikli eğitim alanında, ülkemizin başarılı geleceğini kurmaya destek vermek adına da bu üstün teknolojiden maksimumda yararlanalım’ı biz hep istedik. Çağdaş, kaliteli eğitimi yaygınlaştırmak, hatta tüm eğitim kurumlarına taşımak üzere uzun bir süredir yoldayız. Bu yolda epeyce bir ilerleme kaydettik. Gençlerimizi, gelecek nesli çağa ve geleceğe yakışır şekilde yetiştirme amacı taşıyan; ülkemizi çok daha ileriye taşımaya istekli eğitim kurumlarına çeyrek asırlık tecrübemiz ile destek sağlamak üzere çalışmalar yapıyoruz. Bu çalışmalarımızdan biri de artık mevcut tecrübeyi diğer eğitim kurumlarına hazır halde sunmak. Bunun için, Türk eğitim kurumlarına en etkin hizmeti verecek yazılımı, işortaklarımızdan Terra Bilgi İşlem ile yürütüyoruz. Apple altyapısı üzerine kurulan TEA (Terra Education Application) içerik uygulaması ile öğrencilerine en üst eğitimi vermek; eğitmenlerine de eğitim içeriklerini dijitale aktarabilmenin en kolay yolunu sunmak isteyen; dijital eğitime ilk adımlarını atacak eğitim kurumlarının yanındayız.  Türkiye’yi, öğretmen ve öğrencilerimizi değişen dünyanın gerisinde bırakmayacak, hak ettikleri eğitimi almalarını sağlayacak her çalışmaya desteklerimizi sürdüreceğiz.” dedi.

Dijital eğitime geçiş yapmak isteyen eğitim kurumlarının dijital eğitimi deneyimleyebilmesi ve benzersiz avantajlarını yaşayabilmesi için Bilkom’un sunduğu “Çözüm&Deneyim Paketi”, öğretmen ve öğrenci arasında gerçek zamanlı video, ses, resim dosyası paylaşımı sağlayarak derse katılımı artırıyor.

Ders esnasında soru çözümünün canlı kaydı, konu anlatım videosu oluşturma, anında test ve değerlendirme imkanı veren Instant Podcasting olanağı  sağlayan bu özel paketle geçiş yapılan dijital eğitim, ayrıca kilolarca yüklü çanta taşımaya da son veriyor. Öğrenci, iPad uygulaması ile dijital kütüphanesini, çalışma takvimini, öğrenci defterini oluşturabiliyor.

İnternet gereksinimi olmadan çalışma olanağı da sunan offline kullanım ve iPad içeriklerine erişim sağlayan “TEA Yazılımı” ile derse katılmadıkları durumda dahi, öğrencilerin iPad’leri için otomatik yedekleme & senkronizasyon imkanı bulunuyor. Böylece çocukların eğlenerek, keyif alarak öğrenim görmeleri sağlanırken, eğitim kurumunun eğitim kalitesi ve performansı alanında çok yüksek bir oranda başarı farkı yaratıyor.

Paketin öğretmenlere ve öğrencilere en büyük müjdesi ise iPad’ler ile MacBook Pro bilgisayarlar üzerinden tüm eğitimleri hazırlayarak evlerinde bile konforla takip etmelerine imkan vermesi.

Bilkom tarafından sistem kurulumu ve eğitimi maksimum 5 gün içinde tamamlanan ve sadece 9.900 dolar (KDV hariç) gibi çok uygun bir fiyat taşıyan özel “Çözüm&Deneyim” paketi, öğretmenlere de eğitim içeriklerini kolayca dijitale aktarmanın yollarını gösteriyor.

Bilkom güvencesi taşıyan; 3 yıl garanti ve XL genişletilmiş destek paketini de kapsayan “Dijital Eğitim Başlangıç” paketi, 1 adet Apple Mac mini, 1 adet Apple MacBook Pro 13”, 10 adet iPad, interaktif eğitim yazılımı, iBooks Author, iLife, iWork, kablosuz Mimio Portable Tahta (eğitim kurumunda akıllı tahta var ise ihtiyaç olmayacak), sistem kurulumu ve eğitimini de içeriyor.

Kullanım ve uygulama kolaylığı nedeniyle, deneyime katılacak kurumlardan yalnızca bilgi işlem sorumlusu ve projede yer alacak “lider” eğitmenin bulunması yeterli olacak. Dijital eğitime geçiş sürecinde, dijital eğitimin farkını ve avantajlarını görerek geçiş kararı alan eğitim kurumların istekleri doğrultusunda, ayrı bir fiyatlandırma ile ihtiyaçlarına yönelik özgün projelendirilmesi yapılacak. TEA Başlangıç Paketi’nin bir sonraki adımlarında, online sınav sistemleri, ödev gönderimleri, not paylaşımları ve okulun mevcut yazılımlarıyla entegrasyonları kolayca kurgulanabilecek.

Bilkom TEA Başlangıç Paketi’nden yararlanmak isteyen eğitim kurumlarının sunum ve bilgilenme talepleri için 0216 454 01 01 numaralı Bilkom İletişim Merkezi’ni arayarak randevu istemeleri ya da süreci daha hızlandırmak için önerilen 1 sınıflık deneyim paketinden sipariş etmeleri yeterli olacak. Sipariş talepleri için ilgili kurumların, kurum adı, iletişim bilgileriyle birlikte destek@bilkom.com.tr adresine eposta atmaları gerekiyor. Dijital eğitime geçen okulların referans videoları ise www.bilkom.com.tr sitesindeki videolar kısmından izlenebiliyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları