27 Ekim 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bilişimcilere Destek Projesi
14 Haziran 2007 Perşembe 14:21

Bilişimcilere Destek Projesi

Bilişim Eğitim Merkezi, Bilişimcilere Destek Projesi kapsamında ücretsiz Microsoft Sistem Uzmanlığı Fast Track eğitimlerine devam ediyor.

Bilişim Eğitim Merkezi’nin Microsoft Sistem Uzmanlığı (MCSE) eğitimlerine olan yakın ilgi ve gelen talepler üzerine başlattığı Bilişimcilere Destek Projesi’nden 6 ayda toplam 150 kişi ücretsiz eğitim aldı. Bilişim Eğitim Merkezi’nin Microsoft Sistem Uzmanlığı'nda ücretsiz verdiği Fast Track eğitimlerine bilişim alanında çalışanlar, üniversitelerin bilgisayar bölümünde öğrenim görenler, bu alanda meslek sahibi olmak isteyenler ve lise mezunları katılıyor. Fast Track eğitimlerinde Sistem Uzmanı olmak isteyenlere uygulamalı olarak Sistem Uzmanlığının birinci aşamasının eğitim içerikleri veriliyor. Kadıköy, Bakırköy ve Beşiktaş şubelerinde hafta içi 2 gün süren eğitimlere katılanlar Bilişim Eğitim Merkezi eğitim sertifikası alıyor. Hedeflenen bilgi toplumuna doğru, bilinçli ve kaliteli istihdam yaratmak amacıyla düzenlenen Bilişimcilere Destek Projesi’ ücretsiz Fast Track eğitimlerinde yıl sonunda 300 öğrenci mezun edilmesi ve bilinçlendirilmesi amaçlanıyor.

Bilişim Eğitim Merkezi, Microsoft Sistem Uzmanlığı Fast Track eğitimlerine katılınlara bu alanda genel görüşe sahip olmaları ve günlük yaşamlarında veya iş yerinde kullanabilecekleri bilgiler sunarak IT konusunda daha yetkin ve etkili bilgi kullanmaları sağlanıyor. Sistem Uzmanı olmak isteyenler bu alanda tercihlerini doğru kullanıp kullanmadıklarını veya Sistem Uzmanlığının istedikleri meslek olup olmadığına karar verebiliyorlar. Bu alanda uzmanlaşmanın yanısıra başka bir ilgi alanını keşfederek doğru tercih ile doğru meslek seçimine yöneliyorlar.

Microsoft Sistem Uzmanlığı (MCSE) Fast Track Eğitim İçeriği;
Windows XP Professional Kurulumu
Mobil İletişim için Windows XP Professional Konfigürasyonu
Kullanıcı ve bilgisayar hesaplarının yönetimi
Yazdırma işlemi yönetimi
Veri depolama yönetimi
Group Policy Konfigürasyonu
DNS kurulumu ve yönetimi
Active Directory Forest ve Domain Yapısı
Microsoft ISA Server 2004 kurulumu
Microsoft ISA Server 2004’ün Firewall olarak yapılandırılması

Bilişim Eğitim Merkezi Genel Müdürü Ahmet Çevik eğitimlerle ilgili olarak; “Microsoft eğitimlerinde Sistem Uzmanlığı önemli bir istihdamı ve iş gücünü karşılıyor. Gelen talepler ve bu konudaki bilgi alma ihtiyacı bizim ücretsiz olarak destek verebileceğimiz bir projeyi başlatmamızı sağladı. Eğitimlere katılanlardan aldığımız geri dönüşlerde yaptığımız işin ne kadar doğru olduğunu gördük. Ücretsiz eğitimlerle katılımcıların iş kalitesini ve en önemlisi doğru mesleği seçmelerini desteklediğimiz için çok memnunuz” dedi.

Bilişim Eğitim Merkezi Eğitim Çözümleri Partnerlikleri;
• Microsoft Gold Certified Partner/Yetkili Eğitim Çözümleri İş Ortağı – Dünyada geçerli olan CPLS sertifika eğitimlerini vermeye yetkisine sahiptir.
• Autodesk Yetkili Eğitim Merkezi – Mimar, mühendis, tekniker ve teknisyen alanında CAD Programlarının bir numaralı üreticisi olan ve Dünyada 75 ülkede hizmet veren Autodesk’in uluslararası geçerli sertifika eğitimlerini vermektedir.
• Cisco Networking Academy – CCNA ve CCNP programları Yetkili Eğitim Merkezidir.
• Adobe Lisanslı Eğitim Merkezi – Dünyanın en iyi görüntü işleme programı Adobe Photoshop’un lisanslı eğitim merkezidir.
• Corel Training Partner – Grafik programı yazılımcısı Corel/Eti Bilgisayar’ın Türkiye’deki ilk ve tek Training partner ünvanına sahiptir.
• Netcad Yetkili Eğitim Merkezi – Mühendis, mimar, tasarımcı, teknisyen ve teknikerlere yönelik yazılımlar üreten Netcad’in sertifikalı eğitimlerini verme yetkisine sahip olan Türkiye’deki tek kurumdur..
• STA4-CAD Yetkili Eğitim Merkezi – İnşaat mühendislerine yönelik STA4-CAD tek yetkili eğitim merkezidir.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları