24 Temmuz 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bilişim Sektörüne İŞKUR Desteği
03 Aralık 2008 Çarşamba 11:44

Bilişim Sektörüne İŞKUR Desteği

Bilişim sektöründe ihtiyaç duyulan nitelikli personel sorununa çözüm getirmek amacıyla bilişim çalışanı yetiştirilmesinde İŞKUR etkin rol alacak.

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Nazım Ekren, bilişim sektöründe ihtiyaç duyulan nitelikli personel sorununa çözüm getirmek amacıyla bilişim çalışanı yetiştirilmesinde İŞKUR"un etkin rol alacağını belirterek, 2008 yılı sonu telekomünikasyon sektörünün bir önceki yıla göre yüzde 20, bilgi teknoloji sektörünün de yüzde 17 büyümesinin tahmin edildiğini söyledi.

6"ıncı e-TR Ödülleri ve Kongresine katılan Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Nazım Ekren, kamu hizmetlerinin elektronik ortamda sunulmasının etkinliği, verimliliği ve alternatif maliyeti düşürdüğünü ifade ederek, e-Dönüşüm projesinin kaynak israfını ve mükerrerliği kaldırdığını kaydetti. Bu ay e-Devlet ana kapısının faaliyete geçeceğini dile getiren Ekren, e-Devlet ana kapısının e-Devlete geçişte ve kamu hizmetlerinde özel sektör ile karşılıklı bilgi paylaşımında önemli olduğunu vurguladı.

Ekren, "Bilgi ve iletişim sektörü istikrarlı büyümesini sürdürüyor. 2008 yılı sonu itibariyle Telekomünikasyon sektörünün 2007 yılına göre yaklaşık yüzde 20 büyüyerek 20,5 milyar seviyesine ulaşması bekleniyor. Bilgi teknoloji sektörünün de yüzde 17 büyüyerek 5.5 milyar seviyesine ulaşacağını tahmin ediyoruz" dedi.

Ekren, sektörde ihtiyaç duyulan nitelikli personel sorununa çözüm getirmek amacıyla bilişim çalışanı yetiştirilmesinde İŞKUR"un etkin rol alacağını kaydetti.


(ANKA)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları