25 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bilişim Öğretmenleri Atama Bekliyor
27 Ocak 2009 Salı 16:30

Bilişim Öğretmenleri Atama Bekliyor

Bilişim Teknolojileri öğretmenleri; Bakandan; alanlarında açık olduğunu açıklaması nedeniyle 2009/14 atamalarında açığı kapatacak sayıda atama yapmasını istedi.

Milli Eğitim Bakanlığı"nın, 2009/1 atamalarını yakın biz zamanda açıklaması beklenirken, geçen atamalarda umduğunu bulamayan öğretmen adayları da MEB ve sivil toplum kuruluşlarına mail yoluyla başvuruda bulunuyor. Bilişim Teknolojileri öğretmenleri, Bakan Çelik"in, alanlarında açık olduğunu açıklamasına karşın az sayıda atama yapmasına tepki göstererek, 2009/1 atamalarında açığı kapatacak sayıda atama yapmasını istedi.

Bilişim Teknolojileri öğretmen adayları, 2009/1 atamaları yaklaşırken Milli Eğitim Bakanlığı, sivil toplum örgütleri ve basın kuruluşlarını mail yağmuruna tutmaya başladı. Gönderdikleri maillerde, değişen teknolojiyi, bu teknolojiye ayak uyduran Türkiye"nin geleceği olan çocuklara öğretmekten başka amaçlarının olmadığını belirten öğretmen adayları, son atamada hayal kırıklığı ile karşı karşıya kaldıklarını kaydettiler. 2009 MEB Bütçesi'nde yeraldığı gibi 106 bin tanesi 2008 Aralık ayında olmak üzere 727 bin bilgisayarın okullara gönderildiğini anımsatan bilişim teknolojileri öğretmen adayları, "Okullarımız teknolojik donanımlarla donatılmaktadır ama yeterli eğitimci bulunmamaktadır. Sayın Bakanımız da 2008-2009 eğitim yılı açılışı haftasında TRT 4'te katıldığı bir programda en fazla alım sınıf öğretmenliği daha sonra İngilizce ve bilişim teknolojileri diyerek dile getirmiştir. Ancak 2008/3 Sözleşmeli öğretmen alımında söylenildiği gibi sınıf ve İngilizce öğretmenliği ilk sıralarda yer alırken bilişim teknolojilerine 307 kontenjan ayrılarak bölümümüz 13. sırada kalmıştır. En azından 2009 Şubat atamasında Milli Eğitim Bakanlığı'nın yapmış olduğu bilişim sınıflarının sadece fiziksel bir sınıf olarak kalmamasını ve yapılan bu değerli çalışmanın yeterli ve beklenen kabiliyete sahip öğretmenlerimizle doldurulmaya ihtiyacı vardır" dediler. (ANKA)


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları