17 Eylül 2021 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bilişim 500’den Ericsson’a 6 Ödül
25 Temmuz 2012 Çarşamba 13:30

Bilişim 500’den Ericsson’a 6 Ödül

Türkiye'de bilişim alanındaki ilk 500 firmanın sıralandığı Bilişim 500’de Ericsson altı kategoride birinci oldu.

İnterpromedya tarafından bu yıl 13. kez düzenlenen ve Türkiye’de bilişim alanında kapsamlı bir araştırma niteliğinde olan Bilişim 500’ün sonuçları bir törenle açıklandı. Törende, 2011 yılı net satış gelirlerine göre ilk 10'a giren şirketlerin yanı sıra, donanım, yazılım, hizmet ve özel bölüm başlıkları altındaki 67 kategorinin birincilerine plaket verildi.

”Sistem Entegratörü ve Sistem Entegratörü Donanım-Yazılım-Hizmet Alt Kategorileri”, ”Telekomünikasyon Alt Yapı Donanımı”, ”Donanım İhracatı”, ”Yazılım İhracatı”, ”Kurulum Bakım Destek Hizmetleri” ve ”Sektörel Yazılım” kategorilerinde birinci, aynı zamanda Türkiye’nin en büyük 500 bilişim şirketleri sıralamasında 12. olan Ericsson’un plaketlerini Ericsson  Ortadoğu Başkan Yardımcısı Richard Carter  ile  Ericsson Türkiye Genel Müdür Yardımcıları Murat Şahinoğlu ve Cenk Alper aldı.

Bilişim 500’de altı kategoride birincilik plaketi almaktan dolayı gurur duyduklarını belirten Ericsson Türkiye Ülke Müdürü Ziya Erdem yaptığı açıklamada, “Türkiye'de bilişim alanındaki ilk 500 firmanın sıralandığı Bilişim 500’de Ericsson’a altı kategoride plaket verildi. İnterpromedya tarafından bu yıl 13. kez düzenlenen ve Türkiye’de bilişim alanında kapsamlı bir araştırma niteliğinde olan Bilişim 500’de Ericsson olarak, ’Sistem Entegratörü ve Sistem Entegratörü Donanım-Yazılım-Hizmet Alt Kategorileri’, ’Telekomünikasyon Alt Yapı Donanımı’, ’Donanım İhracatı’, ’Yazılım İhracatı’, ’Kurulum Bakım Destek Hizmetleri’ ve ’Sektörel Yazılım’ kategorilerinde birinci olarak altı ödül birden aldık. Bu kadar çok alanda ödüle layık görülmemiz aynı zamanda yaptığımız yatırımların doğruluğunun da bir göstergesidir. Önümüzdeki senelerde de yatırımlarımıza devam ederek içinde bulunduğumuz pazarı geliştirmeye devam edeceğiz" dedi.

Bilişim 500 Ödül Töreni’nde, Türkiye’nin en büyük ilk 500 bilişim şirketinin yanı sıra pazar verileri ve CEO’ların 2012 hedefleri açıklandı. Bilişim 500 araştırmasının sonuçlarına göre, 2011’de bilgi teknolojileri pazarı yüzde 12,7 büyürken, iletişim teknolojileri pazarı yüzde 1,9 küçüldü. Bilgi ve iletişim teknolojilerinin toplamı olarak bilişim pazarının 2011 yılında yüzde 2 artışla 29 milyar dolarlık bir büyüklüğe ulaştığını belirten İnterpromedya yetkilileri, bilişim pazarının 2012’de yüzde 6 büyüyerek 30 milyar doları aşmasını öngördüklerini belirtti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları