17 Mayıs 2021 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bilimere Eğitim Kalite Ödülü
24 Aralık 2007 Pazartesi 13:57

Bilimer'e Eğitim Kalite Ödülü

Bilimer Bilişim Akademisi eğitmeni Kadir ÇAMOĞLU, New Horizons Interational'dan Worldwide Excellence in Training ödülü aldı.

Dünyanın en büyük özel Bilişim Teknolojileri eğitim kurumu olan New Horizons International eğitim kalitesini Knowledge Advisors’ın Metrics That Matter yöntemi ile ölçüyor.

New Horizons International’ın ABD’nin Denver kentinde düzenlediği yılın en iyileri ödül töreninde New Horizons’ın Türkiye temsilcisi Bilimer Bilişim Akademisi Yazılım Eğitimleri eğitmeni Kadir ÇAMOĞLU, 8.96 puan ile En İyi Microsoft Teknik Eğitmeni kategorisinde Worldwide Excellence in Training ödülünü aldı.

Bu güzel gelişme sonrasında Bilimer Bilişim Akademisi Genel Müdürü Kubilay Şakar, “Bu ödül Bilimer ailesini oldukça mutlu etmiştir. Eğitim kalitesine verdiğimiz önemin sonucunu görmüş olduk. Türkiye’de bilişim eğitimlerindeki kalite eşiğini yukarıya çekmeye katkı sağlamaya devam edeceğiz.” dedi.

Knowledge Advisors firmasının kullanıma sunduğu MTM (Metrics That Matter), eğitim kalitelerini sistematik olarak ve düşük maliyetle izlemek isteyen şirketler için oluşturulmuş web tabanlı bir öğrenim değerlendirme sistemidir. Başta Microsoft olmak üzere tüm uluslararası eğitim kurumları tarafından hem müşteri memnuniyetini, hem de eğitimin bireyler üzerindeki etkisini ölçmek için kullanılır.

Ayrıca kendi bünyelerinde eğitim departmanı barındıran ve eğitim performanslarını artırmayı amaçlayan şirketler de MTM sisteminden elde edilen veriler sayesinde kalite düzeylerini yükseltebilmektedir. Bilimer’in de parçası olduğu New Horizons eğitim ağı, kendi eğitimlerini ve eğitimcilerini düzenli olarak ölçümlendirmek ve performanslarını yükseltmek amacıyla MTM yöntemini kullanmaktadır. New Horizons şubelerinin ortalaması 9 üzerinden 8.7 iken, dünya eğitim kalite ortalaması 8.1’dir.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları