17 Eylül 2021 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bilgisayar Oyunu Atölyesi Başlıyor
22 Aralık 2010 Çarşamba 15:49

Bilgisayar Oyunu Atölyesi Başlıyor

Lise öğrencilerine bilgisayar oyunu tasarlamanın öğretildiği Bilgisayar Oyunu Atölyesi'ne geri sayım başladı.

Özyeğin Üniversitesi, 31 Ocak - 4 Şubat 2011 tarihleri arasında düzenleyeceği Bilgisayar Oyunu Atölyesi"ne katılmak isteyen öğrencileri web sayfası üzerinden başvuru yapmaya davet ediyor. Lise öğrencilerine bilgisayar oyunu tasarlamanın öğretildiği atölyeye katılmak isteyen öğrencilerin 20 Aralık 2010 - 7 Ocak 2011 tarihleri arasında başvurularını tamamlamaları gerekiyor. 3. Bilgisayar Oyunu Atölyesi"ne katılacak olan öğrenciler, bir hafta boyunca bilgisayar oyunu yapmanın temel kurallarını öğrenecekler. Dahası atölye sonunda başarılı bulunan öğrencilerden önümüzdeki seneki üniversiteye giriş sınavında ilk altı tercihleri arasında Özyeğin Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği"ni tercih edenler "%100 Bilgisayar Mühendisliği Dekanlık Bursu" da kazanacaklar.

Lise 11. ve 12. sınıf öğrencilerinin katılımına açık olan atölye çalışması, Özyeğin Üniversitesi Mühendislik Fakültesi öğretim üyelerinden, Türkiye"nin dünya çapında yayımlanan ilk üç boyutlu oyunu "Culpa Innata"yı yaratan ekibin yöneticisi Prof. Dr. Tanju Erdem, IBM Öğretim Üyesi ödülü sahibi Yrd. Doç. Dr. İsmail Arı, Microsoft Research Yazılım Mühendisliği İnovasyon Ödülleri program desteğini kazanan Yrd. Doç. Dr. Barış Aktemur ve "Culpa Innata"oyununu geliştiren Momentum Digital Media Technologies ekibi tarafından yürütülecek.

Uygulamalı olarak gerçekleştirilen atölyede öğrencilerin grafik tasarım, programlama ve hikaye kurgulama yeteneklerini geliştiren benzersiz imkanlar sunulacak. Atölyede bilgisayar oyunlarının tarihi, oyun yapım süreci, MIT"nin geliştirdiği Processing diliyle programlama, oyun grafiği ve animasyon hazırlama yöntemlerine dair temel bir eğitim verilecek.

Son başvuru tarihi 7 Ocak 2011 olan atölye hakkında daha ayrıntılı bilgi almak ve başvuruda bulunmak için http://www.ozyegin.edu.tr/oyunyap adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları