26 Ekim 2021 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bilgili Ol Bağımlı Olma
09 Aralık 2007 Pazar 11:15

Bilgili Ol Bağımlı Olma

Aileleri bilinçlendirmeyi amaçlayan eğitim ve sosyal sorumluluk projesi hayata geçti.

Türkiye’de ve özellikle İstanbul’da yaşayan gençler arasında giderek yaygınlaşan madde bağımlılığına karşı, aileleri bilinçlendirmeyi ve gençleri meraklandırmadan bilgilendirerek yanlışa düşmelerini engellemeyi amaçlayan Bilgili Ol, Bağımlı Olma eğitim ve sosyal sorumluluk projesi hayata geçti.

Proje öncelikle pilot bölge olarak seçilen İstanbul’da 2007 - 2008 öğretim yılında 25 devlet 5 özel okul olarak 30 okulda yaklaşık 13 bin aileye ulaşmayı hedefliyor.

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün desteği ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Yeniden Sağlık ve Eğitim Derneği, Genel Yaşam Sigorta ve Bluechip İletişim’in katkıları ile hayat bulan Bilgili Ol, Bağımlı Olma projesi ailelere ve gençlere yönelik interaktif eğitim programlarından oluşuyor.

Projenin hayata geçirilmesi nedeniyle bugün İstanbul’da düzenlenen toplantıya İstanbul İl Milli Eğitim Rehberlik ve Danışmanlık Şube Müdürü Güner Ergenç, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Filiz Meriçli, Yeniden Sağlık ve Eğitim Derneği Başkanı Doç. Dr. Kültekin Ögel, Genel Yaşam Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Zeynep Özek, Bluechip Genel Müdürü Elmas Özler katıldı.
Aileler ve gençler eğitilecek

Bilgili Ol, Bağımlı Olma projesi kapsamında ailelere, madde bağımlılığı konusunda bilgi verilerek çocuklarının madde bağımlısı olmamaları ve bağımlı hale gelmiş çocuklarının davranış değişikliklerini erken fark ederek buna karşı önlem almaları konusunda eğitimler verilecek. Aileler için gerektiğinde sorular sorup, uzmanlardan doğrudan bilgi alabilecekleri bir web sitesi (www.bilgiliol.org.tr) hizmete açıldı.

Gençlere yönelik eğitimler ise, deneme hevesi ve merakı uyandırmadan bağımlılığa karşı bilinçlendirmeye yönelik bir sohbet ortamında verilecek. Proje web sitesi, aynı zamanda gençlerin eğitimlerde verilen tüm bilgilere sanal ortamda da ulaşmalarını sağlayacak içerikle hazırlandı.

Proje kapsamında aileler ve gençlere eğitim verilirken aynı zamanda kamuoyunda da bağımlılık konusunda bilinçli olmak gerektiği algısı pekiştirilecek. Kamuoyuna yönelik olarak hazırlanan film, televizyon kanalları ve sinemalarda gösterime sunulacak. Projenin ana destekçisi Genel Yaşam Sigorta çalışanları ve acenteleri projenin her aşamasında yer alarak madde bağımlılığına karşı toplumsal bilincin yükseltilmesi için çalışmalarını sürdürecek.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları