17 Mayıs 2021 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bilgide Osmanlı Haremi Sertifika Programı
10 Nisan 2012 Salı 17:53

Bilgi'de Osmanlı Haremi Sertifika Programı

Bilgi Üniversitesi Osmanlı İmparatorluğu’nda Tanzimat öncesi dönemin Harem hayatını önde gelen tarihçilerin anlatımıyla yeni bir sertifika programında anlatıyor.

BİLGİ Eğitim, Osmanlı İmparatorluğu’nun Tanzimat öncesi dönem Harem hayatını önde gelen tarihçiler ve akademisyenler eşliğinde tarih meraklıları ile buluşturuyor. Osmanlı padişahları ve harem üzerine yapılan araştırmalardan, Saraylı Cariyeler’e, Harem Ağalığı’ndan, Harem’de kadının yeri ve 18-19. Yüzyıl’da saraylı kadınların kıyafetlerine uzanan tüm konu başlıkları iki ay sürecek sertifika programında konuşulacak.

Program koordinatörlüğünü İstanbul Bilgi Üniversitesi Tarih Bölümü Öğretim üyesi Prof. Dr. Suraiya Faroqhi’nin yaptığı programda Hülya Tezcan, Irvin Cemil Schick, Betül İpşirli Argıt, Yıldız Yılmaz Karakoç, Necdet Sakaoğlu ve Hayri Fehmi Yılmaz ders verecek isimler arasında yer alıyor.

NTV Tarih’in desteği ile oluşturulan programda Osmanlı Haremi konusunda ufuk açan çalışmalar, Osmanlı harem hayatını ve bu yaşam tarzını incelikli biçimde öğrenmek isteyen tarih meraklılarını bekliyor.

Dersler Cumartesi günleri 14.00 ve 16.00 saatlerinde Santral Kampüsü’nde, uygulamalı dersler ise NTV Stüdyoları ve Topkapı Sarayı’nda yapılacak.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları