27 Temmuz 2021 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bilgi Öğrencisi, Cumhurbaşkanı İle Buluşacak
26 Ocak 2012 Perşembe 19:03

Bilgi Öğrencisi, Cumhurbaşkanı İle Buluşacak

Çağdaş Yıldız, Cumhurbaşkanı’na Sorun uygulamasında 13 bin 750 soru arasından ilk 10’a kalarak 27 Ocak Cuma günü Çankaya Köşkü’nde Cumhurbaşkanı’nın konuğu olacak.

Cumhurbaşkanlığı’nın internet sitesinde başlatılan Cumhurbaşkanı’na Sorun uygulamasının ilk etabında, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e, en iyi soruyu soran 10 kişi, 27 Ocak Cuma günü Çankaya Köşkü’nde Cumhurbaşkanı’nın konuğu olacak.

Bir haftada 13 bin 750 soru yöneltildi

Cumhurbaşkanlığı internet sitesinde başlatılan Cumhurbaşkanı’na Sorun uygulamasının ilk etabı sonuçlandı. 1 Ocak tarihinden 7 Ocak tarihine kadar Cumhurbaşkanlığı internet sitesini aracılığıyla, Cumhurbaşkanı’na yöneltilen sorular alındı. Moderatör tarafından okunan 13 bin 750 sorudan 220 tanesi oylamaya açıldı. 20 Ocak’a kadar süren halk oylamasının ardından Cumhurbaşkanı’na sorulmak üzere en iyi 10 soru belirlendi. Soruların beğenilip-beğenilmediği’ne ilişkin iki seçeneğin bulunduğu oylamaya, 2 milyon üzerinde kişi katıldı.

İstanbul Bilgi Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü öğrencilerinden Çağdaş Yıldız, “Türkiye’nin yeni aktif dış politikasına bağlı olarak son yıllarda uluslararası örgütlerde yönetici pozisyonlarına Türklerin gelmesi olağanlaştı. Sizin de göreviniz sonrası böyle bir düşünceniz var mı? BM Genel Sekreterliği gibi bir göreve gelseniz BM’ye nasıl bir işlevsellik ve vizyon katarsınız ?” sorusu ile Çankaya’ya gidecek 10 kişi arasında yer almaya hak kazandı.

Cumhurbaşkanı ile bir araya gelecekler, sorularının cevaplarını alacaklar

Cumhurbaşkanı, 27 Ocak Cuma günü 10 kişi ile bir araya gelerek soruları cevaplandıracak. Buluşma, 28 Ocak 2012 Cumartesi günü Cumhurbaşkanlığının internet sitesinden yayımlanacak.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları