13 Mayıs 2021 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bilgi ile TBWA Yenilikçi Reklamcılar Yetiştiriyor
05 Temmuz 2012 Perşembe 09:55

Bilgi ile TBWA Yenilikçi Reklamcılar Yetiştiriyor

İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık Bölümü, Türkiye’nin en çok Kristal Elma ödülü sahibi reklam ajanslarından TBWA\İstanbul ile uzun soluklu bir işbirliğinin ilk adımlarını attı.

Bilgi öğrencileri ders kapsamında profesyonel reklamcılardan eğitim alarak Türkiye’nin en bilinen markalarıyla çalışma fırsatı yakaladı.

İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık Bölümü, TBWA\İstanbul ile ortaklaşa yürütülen ve kuramsal bilgi ile uygulamayı bir arada sunan yeni bir ders programını hayata geçirdi.

Reklamcılık Bölümü dördüncü sınıf öğrencileri, teorik bilgileri pratikte uygulamayı, araştırma süreçlerine hakim olmayı ve çözüm üretme becerilerini geliştirmeyi amaçlayan “Ad Field” isimli bu yeni ders ile birlikte mezuniyet öncesi iş yaşamına adım atma şansı yakaladılar.

Üniversite ve ajansın ortaklaşa çalışmaları ile oluşturulan ders kapsamında Bilgi’li öğrencilerin tamamı ajansın portföyünde yer alan Türkiye’nin en köklü ve en büyük markaları ile çalışarak projeler ürettiler ve başarılı bulunan öğrencilerden 15’i staj yapma hakkı kazandı.

Gerçek bir reklam ajansında, sektörün önde gelen firmalarıyla çalışma imkanı bulan öğrenciler, İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık Bölümü akademisyenlerinden ve profesyonel reklamcılardan eğitim alarak mezuniyet öncesinde üretim sürecine hakim olma fırsatı yakalıyorlar.

Bilgi Reklamcılık Bölümü, TBWA\İstanbul işbirliği ile sektöre başarılı reklamcılar yetiştirmeye devam etmeyi hedefliyor.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları