04 Ağustos 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bilgi Güvenliği Pazarında Yeni İsim; İnvento
20 Mart 2012 Salı 16:36

Bilgi Güvenliği Pazarında Yeni İsim; İnvento

Yeni kurulan Invento, Bilgi güvenliği, iş sürekliliği, bilgi riskleri, bilgi sistemleri denetimi ve uyumla ilgili hizmetler verecek.

Bilgi güvenliği, iş sürekliliği, bilgi riskleri, bilgi sistemleri denetimi ve uyumla ilgili hizmetler vermek amacıyla Inventum bünyesinden ayrılarak yeni bir hukuksal kimlik haline gelen Invento aynen Inventum gibi Infonet Bilgi Teknolojileri grup şirketi olarak kuruldu.

Bu yeni yapılanmayla ile Invento, ürün bağımsız denetim, danışmanlık ve eğitim hizmetlerine ve bu konudaki Ar-Ge çalışmalarına özel olarak odaklanacak. Inventum’da bu konuda hizmet veren yönetici, danışman, denetçi ve yazılımcı ekibi, Invento bünyesinde aynı hizmetleri vermeye devam edecekler.

Tüm sektörlerde ISO27001, COBIT, PCI-DSS, BS25999 ve benzeri standartlar konusunda danışmanlık, denetim ve eğitim hizmetlerinin yanı sıra sızma testleri, zafiyet analizleri, iç denetime destek çalışmaları, tedarikçi denetimleri de Invento tarafından sağlanacak. Bunu gerçekleştirmek için Invento Teknoloji ve Bilgi Hizmetleri bünyesinde geniş deneyime sahip, yetkinliği yerel ve küresel ortamlarda taşıdığı ünvan ve sertifikaları (CISA, CISSP, CISM, CRISC, CGEIT ve ISO27001 Baş Denetçisi) ile belgelendirilmiş uzmanlar çalışmakta.

Türkiye’de son yıllarda bilgi güvenliği ve bilgi sistemleri denetimi konusunda finans sektörü ağırlıklı olmak üzere çok sayıda mevzuat çıkmıştır. Bundan sonra da diğer sektörlere de yayılarak benzer mevzuatın yayınlanmaya devam etmesi beklendiğini söyleyen Invento Kurucu Ortağı Aslı Doğrusöz, “Yeni Türk Ticaret Kanunu’nun bilgi teknolojileri, risk yönetimi ve iç denetime önemli yansımaları da olacaktır. Invento bu konularda her ölçekte firmanın ihtiyaçlarını karşılayacak bilgi birikimi ve tecrübeye sahip bir firma” diye konuştu.

Doğrusöz, Invento’nun hedeflerini “sahip olduğu bilgi birikimi ve tecrübe ile bilgi güvenliği, risk yönetimi, BT yönetişimi ve BT uyumluluğu konularında kuruluşlara özel yaklaşımlarla hizmet veren ve uluslararası rekabet ortamındaki benzerlerinden üstün hizmetler sunan lider firma olma” sözleriyle açıkladı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları