05 Ağustos 2021 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bilgi Eğitimden Edebiyat Günleri
26 Ocak 2011 Çarşamba 12:56

Bilgi Eğitim'den Edebiyat Günleri

İstanbul Bilgi Üniversitesi bünyesindeki Bilgi Eğitim'in 2. Edebiyat Programı 5 Şubat, Cumartesi günü başlıyor.

Pizza Pizza'dan Çalışanlarına Eğitim
SUOyuncuları Farklı Şehirlerde
Sabancı Üniversitesi Öğrencileri Singapur"da
AcademyTech"te Cisco Nexus Eğitimi

İstanbul Bilgi Üniversitesi bünyesinde bulunan ve profesyonel gelişim konularında farklı programlar düzenleyen Bilgi Eğitim"in, 5 Şubat, Cumartesi günü başlatacağı eğitim programının konusu roman olarak belirlendi. Bilgi Eğitim, Şubat ayında düzenlediği ve roman sanatının tüm türleri üzerine hazırlanan sunumlardan oluşan ilk edebiyat programının ardından, bu kez konusu yalnızca roman olan bir başka programı hayata geçiriyor.

Dünyadaki farklı roman türlerinin ve akımlarının ele alınacağı programda katılımcılar, romanın tarihsel ve kuramsal bağlamda yaşadığı birkaç yüzyıllık serüvenini tüm incelikleriyle tanıma ve öğrenme fırsatı bulacak. 26 Şubat"ta son bulacak olan eğitimlerde romanın dil, üslup ve anlam dünyasına dair karakteristik özellikleri konusu da ele alınacak.

Öğrencilerden okurlara, yazarlardan edebiyat araştırmacılarına uzanan geniş bir yelpazeye yepyeni düşünsel ve kurumsal açılımlar kazandırmak amacıyla düzenlenen seminerlere İstanbul Bilgi Üniversitesi"nden Murat Belge ve Süha Oğuzertem, Boğaziçi Üniversitesi"nden Özlem Öğüt ve Sabancı Üniversitesi"nden Hülya Adak konuşmacı olarak katılacaklar.

Her biri, üç ders saatinden oluşan sunumların ilkinde Romanın doğuşu ve kökleri, ikincisinde Romanın 18"inci ve 19"uncu yüzyılda yaşadığı gelişim ve değişim, üçüncüsünde Modernist Roman tanımı ve kuramsal, ayırıcı özellikleri hakkında bilgi aktarılacak. Programın dördüncü ve son seminerindeyse, Türkçe romanın serüveninin yanı sıra edebi, toplumsal ve tarihsel arka planına dair ayrıntılı tespitler ele alınacak.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları