04 Ağustos 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Beyoğluna Okuma Gezisi Düzenlediler
18 Şubat 2012 Cumartesi 12:18

Beyoğlu'na Okuma Gezisi Düzenlediler

Beyoğlu Macerası - Bilgi Avcıları Gizli Görevde adlı kitabıyla birlikte Beyoğlu’nda geçen sürprizlerle dolu hikayenin izini sürdü.

Özel ALEV İlköğretim Okulu gezi ekibi, 15 Şubat 2012, Çarşamba sabahı, öykü yazarı Sara Şahinkanat ile Taksim Gezi Pastanesi’nde buluşarak kısa bir sohbetin ardından geziye başladı. Kütüphaneden en çok kitap alan 3. sınıf öğrencileriyle gerçekleştirilen gezide, başarılı yazarın Beyoğlu Macerası - Bilgi Avcıları Gizli Görevde adlı kitabıyla ilgili sorularını bilenler, cevaplarda yer alan gizli yerlerdeki hediyelerin sahibi oldular.

Gezi kapsamında, öğrenciler Taksim Tüneli’ne binmenin yanı sıra, Saint Antoine Kilisesi’ni gezme fırsatı yakaladılar. Mekanlar arasında, kestane kebap yemek için duraklayan öğrenciler, tarihi bir hamamı da gezdiler. Öğle yemeği için Markiz’e giden ekip, hem pastanenin tarihini dinledi hem de tabloları seyrederek dinlendi. Galata Mevlevihanesi’ne giderek müzik aleti satan dükkanları gezen öğrenciler son olarak Galata Kulesi’ne çıkarak keyifli geziyi sonlandırdılar.

Farklı etkinliklerle, kitap okuyan çocukları ödüllendirerek okuyanların kitap okuma alışkanlığını takdir etmeyi, okumayanları ise okumaya özendirmeyi amaçlayan Özel ALEV İlköğretim Okulu; gezinin ardından bir kitap hazırlayarak öğrencileriyle paylaştı. Gezide öğrencilere sorulan bilmecelerden tekerlemelere, gezi programından fotoğraflara kadar birçok bilgiyi içeren kitapta ayrıca, öğrencilerin geziyle ilgili düşünceleri de yer alıyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları