16 Ekim 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Beton Tasarım Yarışması
17 Ocak 2008 Perşembe 11:34

Beton Tasarım Yarışması

Başarılı olan öğrencilerin Belçika’da ülkemizi temsil edeceği 3. Beton Tasarım Yarışması 2007 / 2008 için başvurular başladı.

Bu yılki konusunun Implicit Performance (Gizli Kalmış Performans) olarak belirlendiği 3. Beton Tasarım Yarışması için başvurular başladı. Beton Tasarım Yarışması 2007/08, yarışmayı destekleyen ülkelerde, uyruğuna bakılmaksızın, mimarlık, mühendislik, tasarım ve ilgili disiplinlerden dördüncü sınıf veya master programlarına kayıtlı her öğrenciye açık bir yarışma. 2004 yılından beri Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği’nin ülkemizi temsil ettiği yarışmayı destekleyen ülkeler ise Belçika, Almanya, Hollanda, Norveç, İsveç ve Türkiye. Başvurular birey olarak ya da takım halinde yapılabiliyor. Takımlar, farklı disiplinlerden gelen öğrencilerden oluşabiliyor. Yarışmayla ilgili bilgilere www.tcma.org.tr veya www.concretedesigncompetition.com adreslerinden erişmek mümkün.

2007-2008 akademik yılı içerisinde gerçekleştirilecek olan Beton Tasarım Yarışması için son başvuru tarihi 2 Mayıs 2008. Türkiye’den ve diğer katılımcı ülkelerden kazananların devam edeceği Beton Tasarım Master Class (Master Programı) ise 3-9 Ağustos 2008 tarihleri arasında Antwerp Belçika’da yapılacak.

Yarışmanın uluslararası küratörlüğünü Madrid’deki Abalos & Herreros mimarlığın kurucu ortaklarından dünyaca ünlü mimar Juan Herreros üstleniyor. Türkiye’den katılacak yarışmacıları belirleyecek ulusal jüride ise İhsan Bilgin, Atilla Yücel, Nevzat Sayın, Şebnem Yalınay Çinici ve Deniz Güner var.

Ödüller

Ulusal seçmeleri kazananlar, uluslararası bir organizasyon olan ve altı gün süren Master Class’a davet edilecek. Her katılımcı ülkeden en fazla üç ekip davet edilecek. Ekiplerde yer alacak katılımcıların sayısı sınırlandırılmıyor ancak her ülkeden en fazla dokuz katılımcı Master Class’a davet edilecek. Türkiye’den yarışmaya davet edilmeye hak kazananların yol, konaklama ve program maliyetleri Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği tarafından organize ve finanse edilecek. Ayrıca her katılımcı ülkede, 4000 Euro tutarındaki toplam para ödülü, kazanan üç proje arasında paylaştırılacak. Bu ödüllerin yanı sıra ilk üç arasına giren ve mansiyon ödülü kazanan tüm projeler, yarışmanın genel yayımı ile Master Class’tan sonra yayımlanacak temanın bir parçası olacak ve Beton Tasarım Kitabında yer alacak.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları