18 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Beşiktaşa Kedi Evi
10 Aralık 2010 Cuma 15:15

Beşiktaş'a Kedi Evi

Sokak Hayvanlarına Sahip Çıkalım! sloganıyla başlayan proje kapsamında hazırlanan ilk iki ev açıldı. Proje 2011 yılında da devam edecek.

Beşiktaş Belediyesi ve Beşiktaş Gönüllüleri sokak hayvanlarına sahip çıkmaya devam ediyor. Bu kapsamda kedilerin kötü hava koşullarından ve saldırılardan korunması amacıyla oluşturulan kedi evlerinin ilki ikisi açıldı."Sokak Hayvanlarına Sahip Çıkalım" sloganıyla başlatılan proje kapsamında oluşturulan evler her biri 2 kedi kapasiteli olmak üzere 12 yuvadan oluşuyor.

Yapılan kedi evleri gönüllülerin sorumluluğu altında olacak. Kedilerin beslenmesi ve sağlık durumlarının izlenmesi gönüllüler tarafından yapılırken, evlerin hijyen temizliğini sokak temizlik personeli üstlenecek.

2011 yılında da devam edecek proje kapsamında yılsonuna kadar 10 kedi evi daha yapılacak. 2011 yılında yapılacak evler ise hayvanseverlerden gelecek talepler doğrultusunda Beşiktaş'ın çeşitli mahallelerine yerleştirilecek.

Kedi evlerinin çağdaş bir uygulama örneği oluşturacağını belirten Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Ünal şunları söyledi:

"Evlerimiz sokak kedilerimizin hava koşullarından ve saldırılardan korunmasını sağlayacak, duyarlı hayvansever kentlilerimizin sağlıklı koşullarda kedi beslemelerine olanak verecek. Ayrıca evlerimiz sayesinde kedilerimizin sağlık durumlarını da kontrol altında tutacağız. Bu projenin sokak hayvanlarının korunması açısından da bir örnek oluşturacağına inanıyorum. Projenin hayata geçirilmesinde büyük emekleri olan Beşiktaş Gönüllülerine de destekleri için çok teşekkür ederim. "

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları