29 Temmuz 2021 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bersayda 2012 Bursiyerleri
02 Ocak 2012 Pazartesi 10:53

Bersay'da 2012 Bursiyerleri

Kuruluş amacı doğrultusunda ilk burslarını geçtiğimiz yıl veren Bersay İletişim Enstitüsü’nün 2012 Yılı Burslarını almaya hak kazanan yüksek lisans ve doktora öğrencileri belli oldu.

Türkiye’nin ilk özel iletişim enstitüsü olan Bersay İletişim Enstitüsü, gerçekleştirdiği eğitim ve kültürel etkinliklerden elde ettiği kârını, yüksek lisans ve doktora düzeyindeki öğrencilere burs olarak vermeyi sürdürüyor. İlk kez geçtiğimiz yıl verilmeye başlanan burslardan yerli ve yabancı toplam 12 öğrenci yararlanmıştı. 

Yurt içinden ikisi Doktora ve dördü Yüksek Lisans öğrencisi olmak üzere toplam altı öğrenciye burs veren Enstitü, düşük gelir düzeyine sahip altı ülkeden birer doktora öğrencisi olmak üzere toplan 6 öğrenciye de burs desteği sağlamıştı. Enstitü bu yıl da yaptığı değerlendirme sonucunda, Özlem Erkmen ve Selin Bitirim’in Doktora, Aydın Çam, Ceyhun Bayraktar ve Hatice Özgiden’in de Yüksek Lisans tez çalışmalarını aylık 400 TL ile destekleme kararı aldı.

Enstitü, burs vereceği adayları şu temel kriterlere göre belirliyor:

·   Adayın iletişim alanında Yüksek Lisans ya da Doktora Tez Aşamasında olması,

·     Tez konusunu net bir biçimde belirlemiş ve çerçevesini çizmiş olması,

·     Niyet mektubunda, hazırlayacağı tezi tüm yönleriyle ortaya koymuş, teze ilişkin amaç, hedef ve süreçlerini etkili bir biçimde ifade etmiş olması,

·     Tez konusunun, iletişim alanına bilimsel anlamda ve pratiğe yönelik değer kazandırıcı bir konuda ve içerikte hazırlıyor olması,

·     İstenen tüm belgeleri eksiksiz bir biçimde hazırlamış olması,
·     Lisans, Yüksek Lisans ya da Doktora ders başarı ortalamalarının yüksek olması.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları