10 Mayıs 2021 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Benkele Henkel Innovation Challengedan Ödül
13 Nisan 2011 Çarşamba 14:47

Benkel'e Henkel Innovation Challenge'dan Ödül

Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinden oluşan Benkel isimli ekip Henkel Innovation Challenge'dan üçüncülük ile döndü.

Henkel"in uluslararası Henkel Innovation Challenge yarışmasının dördüncüsünün Berlin"de düzenlenen finallerinde Türkiye"yi temsil eden Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinden oluşan Benkel isimli ekip üçüncü oldu. Türk ekip böylelikle, yarışmanın birincisi Polonyalı ve ikincisi Fransız ekip ile birlikte, Henkel"in Düsseldorf"taki merkezinde Henkel AG&Co. CEO"su Kasper Rorsted ile tanışma fırsatı elde etti. 2050 yılında kişisel bakım ile çamaşır ve ev bakımı alanlarındaki ihtiyaçların Henkel ürünleriyle nasıl karşılanabileceğine dair yaratıcı fikirlerin yarıştığı Henkel Innovation Challenge 4"ün uluslar arası finaline 14 ülke katıldı.

Henkel"in bu yıl dördüncüsünü düzenlediği Henkel Innovation Challenge Yarışması"nda Türkiye"yi temsil eden Benkel isimli ekip, Diadermine protechno projesi ile 14 ülke arasında üçüncü olarak önemli bir başarı elde etti. Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri Buğra Tarhan, Mehnaz Ece Seltün ve Nazlı Gürdamar"dan oluşan Benkel ekibi, birinci Polonya ve ikinci Fransa"nın ardından üçüncü sırada yer aldı.

Benkel ekibinin geliştirdiği Diadermine protechno ürünü ile teknoloji kullanımının ve buna bağlı radyasyonun yol açtığı hastalıkların önlenmesi ve radyasyonun etkilerinin azaltılması hedefleniyor. Projede yer alan Buğra Tahran Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü, Mehnaz Ece Seltün ve Nazlı Gürdamar da aynı üniversitenin Ekonomi bölümünde eğitimlerini sürdürüyorlar. Proje hazırlığı süresince ekibin mentorluğunu Schwarzkopf & Henkel Genel Müdürü ve Schwarzkopf Profesyonel - Ortadoğu / Afrika Bölge Direktörü Hasan Alemdar üstlendi.
Yarışmadan sorumlu Henkel İşveren Markası Müdürü Katrin Klein, sonucun öğrencilerin mentorleriyle birlikte verdikleri yoğun emeğe değdiğini belirterek şunları söyledi:
"Yarışmaya katılan öğrenciler mentorleriyle birlikte sabahlara kadar çalışarak projelerine son halini verdi. Ekipler final sunumundan önce baş başa vererek tüm detayları gözden geçirdi. Ortaya çıkan sonuç ise tüm emeğe değdi. Yarışmada ortaya konan yaratıcılık, ekip ruhu ve öğrencilerin seviyesi herkesi etkiledi."

Henkel Innovation Challenge 4 öğrencilere Henkel yöneticileri ile kişisel ilişkiler kurma, gerçek bir çalışma ortamı deneyimi yaşama fırsatı da sundu. Dünyanın sayılı yeteneklerinden bazıları ile buluşma şansı ise Henkel açısından değer taşıyor.

Türk ekip Henkel Innovation Challenge 4 yarışmasında ilk üç arasında yer aldığı için, dünyanın lider markalarından Henkel'in üst düzey yöneticileri ve Henkel AG&Co. CEO'su Kasper Rorsted ile Düseldorf'ta tanışma fırsatına sahip olacak.

Yenilikçiliği ve yaratıcılığı teşvik eden uluslararası bir iş simülasyonu oyunu olan Henkel Innovation Challenge"da bu yıl ilk kez başta Avustralya, Çin, Hindistan ve Malezya olmak üzere Asya- Pasifik ülkelerinden katılımcılar da mücadele verdi. Hırvatistan ve Romanya"nın da yer aldığı yarışmaya toplam 14 ülkeden ekipler katıldı.

Birinci Polonya"dan
Bu yıl Henkel Inovation Challenge birincisi, yarışmaya Polonya"dan katılan ekip oldu. Warsaw School of Economics"den Anna Szarecka und Anna Szpot ekibinin geliştirdiği, çamaşırların gardıroba asılan bir tür elbise kılıfı içinde, bir anda ve sessizce temizlenmesini sağlayan, ekolojiye tamamen uyumlu Persilan Oxygen deterjan projesi birinci olarak seçildi. Polonyalı ekip Henkel Inovation Challenge 4 birinciliği ile dünyayı dolaşabilecekleri bir seyahat bileti ile 1000 euro para ödülünün sahibi oldu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları