25 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Benetton, V6 PLM Çözümünü Seçti
10 Haziran 2011 Cuma 12:45

Benetton, V6 PLM Çözümünü Seçti

Dassault Systèmes (DS), dünyaca ünlü moda markası Benetton Grubu'nun global ürün geliştirme ve kaynak kulanımı için Dassault Systèmes'in V6 PLM çözümünü seçtiğini açıkladı.

Dassault Systèmes"in ENOVIA yazılımının 6. Versiyonu sayesinde Benetton, iç ve dış ekosisteminde yaratıcı ve kolay üretim sağlayan küresel ve işbirlikçi bir ortam sağlıyor. Önde gelen Ürün Yaşam Döngüsü (PLM) alanında faaliyet gösteren firmalar arasından seçilen Dassault Systèmes"in tercih edilmesinde pazardaki uçtan uca PLM kabiliyeti, ortaklık kaynakları ve moda endüstrisinde yaratıcılığı arttırmaya yönelik uzun dönemli çalışmaları etkili oldu.
Dassault Systèmes"in ENOVIA yazılımının 6. Versiyonu, Benetton"a alanına özgü giyecek tasarımı ve ürün kabiliyeti sağlarken; endüstrinin önde gelen küresel satın alma grubu yönetimi sayesinde ürün teslimat süresini azaltacak, kaynak operasyonlarını optimize edecek, ürün zincirinde karşılaşılan zorlukları kolaylaştıracak ve aynı zamansa ürün portfolyosundaki çeşitliliği de düzenleyecek.

Dassault Systèmes CEO"su Bernard Charlès "Benetton Grubu inovasyona ve yaptığı işe coşkuyla bağlı bir şirket. Gerçek rekabetçi avantajı yakalamak ve tüketici ve moda trendlerinin yanı sıra pazarın hızına ayak uydurmak için moda markaları, perakendeciler ve tedarikçiler ürün geliştirme ve ürün kaynağı arasında benzersiz bir bağ oluşturmak için kendilerini diğerlerinden ayırt etmeliler" dedi.

Benetton Başkan Vekili Alessandro Benetton ise yapılan anlaşmayla ilgili "Benetton"da amacımız iki aşamadan oluşuyor: kaliteli moda anlayışını sürdürmek ve eko-tasarımı geliştirmeye yardımcı olacak olan küresel bir platform yaratmak. Dassault Systèmes ile aynı vizyonu paylaşıyoruz ve rekabetçi küresel sektöre karşı uzun vadeli işbirliğimizi takdirle karşılıyoruz" dedi.

Benetton"ın üretim yerleri İtalya, Doğu Avrupa, Tunus ve Hindistan"da merkezileşirken yakın bir zamanda daha da genişleyerek Hırvatistan ve Tunus"taki merkezlerde ham maddeden üretimin son aşamasına kadar tüm kademeleri kapsayan bir üretim döngüsü bulunuyor. Tüm bu merkezlerde üretilen ürünlerin kalitesi ise Benetton Grup"un kalite standartlarını karşılaşıyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları