28 Temmuz 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bener Erkonura Genç Girişimci Ödülü
17 Haziran 2011 Cuma 12:33

Bener Erkonur'a Genç Girişimci Ödülü

JCI Türkiye tarafından Para Dergisi işbirliği ve Türk Telekom desteği ile gerçekleştirilen Creative Young Entrepreneur Award (CYEA) - Yaratıcı Genç Girişimci Yarışması'nda birinciliği Bener Erkonur kazandı.

Genç girişimcilerin fark yaratan başarılarını onurlandıran ve diğer girişimcilere esin kaynağı olmalarını amaçlayan CYEA her yıl onlarca ülkeden başvuran başarılı gençleri ödüllendiriyor. Genç Liderler ve Girişimciler Derneği tarafından uluslararası platformda gerçekleştirilen yarışmanın 2011 finalistleri belirlendi. 15 Haziran 2011 Çarşamba günü düzenlenen ödül töreninde birinciliği Bener Erkonur kazandı.

Sportizm Otizm Gençlik ve Spor Kulübü"nün kurucusu Bener Erkonur ülkemizde 600 binin üzerinde otizmli birey olmasına rağmen otizm alanındaki psiko-eğitsel yöntemler, spor eğitim programları ve otizm datalarının yetersizliğini görerek bu alanda çalışmaya karar vermiş. Otizmde fark yaratma fikri ile yola çıkan Erkonur 2000 yılında bir otizmli ile başlattığı çalışmalarında Nisan 2011 yılı itibariyle 82 otizmli bireye ulaşmayı başarmış. Avusturya, İspanya, İsveç, Norveç, İngiltere, İrlanda, İtalya, Fransa ve A.B.D ülkelerinden kulübe gelen otizmli aileler Sportizm programlarını Türkiye"de uyguluyorlar.

CYEA Türkiye etabının ikincisi Dilara Sekili Young Leaders Projects"in kurucusu. Hedefi Türkiye"de vizyoner, yaratıcı ve çevresine duyarlı genç liderler geliştirmek olan Young Leaders Projects gençler için Liderlik, Kariyer, Girişimcilik ve Sosyal Sorumluluk alanlarında programlar hazırlıyor. Yaratıcı projeler, yaz programları, hafta sonu atölyeleri ve konferanslar ile gençlerin ileri görüşlü ve sosyal sorumluluk sahibi liderler olarak yetişmesini sağlıyor.

Kariyer Enerjim İnsan Kaynakları firması ortaklarından Burcu Atasoy da CYEA"da üçüncü olarak dünya finallerinde yer alma hakkı kazandı. Türkiye'nin ilk iş mülakat uygulama merkezi olarak açılan firma, iş arayan çalışanlar ve yeni mezun üniversite öğrencilerine iş mülakatlarına hazırlanma ve şirketlerin işe alım stratejilerini simülasyonlarla görme şansı sunuyor.

Bu yıl Türkiye"de ikincisi düzenlenen Creative Young Entrepreneur Award (CYEA) - Yaratıcı Genç Girişimci Yarışması jüri ekibinde iddialı isimler yer aldı. Bu yıl Türk Telekom Pazarlama İletişimi Bölüm Başkanı İsmail Beyazıt, Brightwell Holding Yönetim Kurulu Başkanı Alphan Manas, Big Chefs Kurucusu Gamze Cizreli, Ayaydın Grup Başkanı Yalçın Ayaydın, Yemeksepeti.com"un Kurucusu Nevzat Aydın, JCI Türkiye 2011 Başkanı Gülboy Güryel, Para Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Oğuz Demir ve CYEA 2010 Finalisti Murat Şahin jüride görev alarak başvuruları değerlendirdi. CYEA Türkiye finalistleri Kasım ayında Belçika"da yapılacak CYEA Dünya Finali"nde Türkiye"yi temsil edecek.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları