26 Ekim 2021 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
BEMde Matbaa Basım Teknikleri Eğitimi
10 Ocak 2008 Perşembe 14:51

BEM'de Matbaa Basım Teknikleri Eğitimi

BEM, ileri düzey Grafik Tasarım eğitimi alan öğrencilerine matbaa basım teknik aşamalarının eğitimlerini yerinde veriyor.

Bilişim Eğitim Merkezi (BEM) Grafik Tasarım eğitimi alan öğrencilerine, tasarımın en önemli alanı olan matbaa basım teknikleri eğitimlerini grafik tasarım eğitimlerinin bir parçası olarak veriyor. İleri düzey Grafik Tasarım eğitimleri alan öğrenciler eğitimlerin son ayında basım teknikleri eğitimlerini de tamamlayarak donanımlı uzmanlar olarak mezun oluyorlar. Tasarımın baskı aşamalarındaki teknik detaylarını uygulamalı olarak gören öğrenciler, yaptıkları çalışmaların baskı sonrasında nasıl sonuç vereceğinin bilgisini alıyorlar.

Matbaada gerçekleştirilen tüm iş süreçlerinin anlatıldığı eğitimlerde öğrenciler, firma uzmanlarına film hazırlanmasından baskı makinelerine, kesim cihazlarından paketleme cihazlarına kadar her konuda sorular sorma fırsatı bularak uygulamaları yerinde görebiliyorlar. Bu sorulara yerinde ve uygulamalı cevaplar veren uzmanlar, öğrencilerin yaptıkları tasarımların baskı süreçlerinin hangi aşamalardan geçerek reklam ve tanıtım malzemesi haline geldiğinin bilgisini veriyorlar.

Konularında uzman matbaa baskı hizmetleri veren kurumlardan Hayat Basımevi’nde öğrenciler tüm iş süreçlerinin akışı ve uygulamalarında bilgilendiriliyorlar. Üç ve altı aylık eğitimleri kapsayan Grafik Tasarımında eğitim alan öğrenciler, son aşaması olarak uyguladıkları tasarımların, baskı sonrasında renk kalitesi ve seçilen baskı kağıdının önemini bilerek baskı aşamalarında da mezun olduklarında uzmanlaşmış oluyorlar.

Bilişim Eğitim Merkezi Genel Müdürü Ahmet Çevik eğitimlerle ilgili olarak; Eğitimlerimizde grafik tasarım alanında konusunda uzman mezunlar vermek ve iş istihdamını sağlamaya yönelik hizmet vermek bizim birinci önceliğimiz. Tam donanımlı grafik tasarımcısı olmak için baskı aşamalarındaki uygulamaları birebir yerinde görmek ve yapılan tasarımın sorunsuz olarak baskıdan çıkması eğitimdeki en önemli etkenlerden biri. Verdiğimiz eğitimlerin önemli bir parçası olduğu için matbaa eğitimlerini uygulamaya aldık. Öğrencilerimizin memnuniyeti ve mezun olduktan sonra kendilerine duydukları güveni artırmış olduğumuzu işe başladıklarında bize gelen geri dönüşlerden ölçebiliyoruz” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları