20 Ekim 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
BEM 8000 Kişiye Eğitim Verdi
11 Aralık 2007 Salı 14:49

BEM 8000 Kişiye Eğitim Verdi

BEM, 8.000 tekniker, mimar ve mühendise mesleklerinde kullanacakları teknik programların eğitimlerini verdi.

8.000 mimar ve mühendisi iş hayatına hazırlayan Bilişim Eğitim Merkezi (BEM), 2006 yılında rekor sayılacak bir artışla 2.000 kişiye, 2007 yılında ise Aralık ayı itibariyle 2.500 üzerinde tekniker, mimar ve mühendise mesleklerinde kullanacakları teknik programların eğitimlerini verdi. Vestel Elektronik, Vestel Beyaz Eşya, Philips, Arçelik, Türk Telekom, Toy’sRus, Boyner Büyük Mağazacılık gibi sektöründe lider şirketlerin çalışanlarını iş hayatına hazırlayan Bilişim Eğitim Merkezi, pekçok kurumda çalışan bireylerin ve kurumsal şirketlerin eğitimlerini gerçekleştirdi.

Bilişim Eğitim Merkezi, Mimar Plus, İnşaat Plus, Makine Plus, Harita Plus, Tasarım Plus öğretim programlarıyla verdiği teknik eğitimlerle; üniversitelerin, mimarlık ve mühendislik bölümlerine devam eden öğrencilerin ve kurumsal şirketlerdeki sektör çalışanlarının bilişimle olan entegrasyonlarının sağlanmasında bilgi açıklarını kapatıyor.

2006 ve 2007 yılında artan eğitim talepleri üzerine hizmet merkezlerinin sayısını 5’e çıkaran Bilişim Eğitim Merkezi, mühendislik alanında mimar ve mimari çizimler, inşaat, çevre, makine, haritacılık, endüstri mühendisliği ve tasarım ağırlıklı üretim yapan şirketlerin kurumsal ve bireysel alandaki teknik çizim ve hesaplama yazılımlarında uzmanlaşarak teknik eğitim hizmeti veriyor.

Bilişim Eğitim Merkezi Genel Müdürü Ahmet Çevik teknik yazılım eğitimleriyle ilgili; Dünyada en hızlı gelişen sektör yazılım ve yazılımlarda en önemli konu ise teknik tasarım programları ve animasyon programları. Özellikle yaratıcı, statik hesaplara ve hareketliliğe dayalı yazılımlar mesleki anlamda önem kazandı. Yazılımların sürekli geliştirilmesi kurumsal şirketlerden bu alanda ciddi bir talep oluşturdu. Şirket çalışanlarının daha verimli çalışmaları ve projelerin daha kısa zamanda bitirilmesi rekabet ortamında hızlı hareket etmeyi zorunlu hale getirdi. Mühendislik alanında inşaat, mimari, çevre, endüstri tasarım odaklı şirketler, bünyelerinde çalışanların daha verimli sonuçlar üretmelerini ve yeni işe alacakları çalışanların da yetkin olmalarını talep ediyor. Bu talepleri en verimli şekilde sağlamak, memnuniyeti üst seviyede sürekli hale getirmek için uzun zamandır bu alanda uzmanlaşıyoruz. Bizim diğer eğitimlerimizle birlikte bu alanda 8 yıldır uzmanlaşmamız kurumların ve bireylerin tercihlerinde bizi ön sıraya taşıyor. Teknik eğitimlere odaklanarak başarılı olmamızı, bu alanda uzmanlaşmamıza, eğitimin içeriğini eksiksiz vermemize, eğitimenlerimizin çoğunun teknik alanda çalışıyor olmalarına ve kararlılıkla kendimizi sürekli yenileyerek ilerliyor olmamıza bağlıyoruz. Uzmanlaştığımız teknik eğitimlerde, bireysel ve kurumsalda % 70 oranında tavsiye üzerine kayıtlarımızı alıyoruz. Üzerimize düşen yetkin ve mesleki anlamda kariyer ve iş yetkinlikleriyle üst seviyede öğrenim görmüş, uluslararası geçerliliği olan sertifikalar ile iş hayatında başarılı mezunlar vermek.” dedi.

Çevik, “Mimarlık ve mühendislik teknik eğitimlerinde gerek üniversiteler gerekse yüksek okullarda teknik yazılım programlarında yeterli donanım ve eğitim müfredatı uygulanamıyor. Günümüzde bir üniversiteyi bitirmek gereklidir ancak iş yaşamı için yeterli bilgiye sahip donanımla mezun olamıyorsunuz. Diplomanın yanında bazı özellikleri kendinize eklemek, kişisel gelişiminizi tamamlamak durumundasınız. Üniversite diplomasını tamamlamak için sektörel bilgisayar programlarını bilmek ve kullanmak gerekmektedir. Üniversite bittiği zaman iki sonuç olacaktır. Ben şimdi ne yapacağım veya şimdi hangisini yapacağım… İşte burada ikincisi söylenmeli. Peki ne zaman bu yazılımlar öğrenilmeli, neler öğrenilmeli, hedefimiz ne olmalı? Mimarlık, İnşaat, Makine, Harita, Tasarım, Endüstri ve Çevre mühendisliği öğrencileri üniversite eğitimlerinin ilk yılında veya ikinci yılında bu eğitimleri almaya başladıklarında mezun olduklarında hemen iş bulma şansına sahip oluyorlar. Autodesk şirketinin CAD uygulama yazılımları ve yine diğer tasarım ve hesap programlarından SAP2000, STA4-CAD, Primavera, SolidWorks, Netcad GIS, ArcView GIS, Rhino gibi eğitimler kariyer için önemli yazılımlardan. Üniversiteye devam ederken alınan eğitim ve uluslararası bir sertifikaya sahip olmak geleceğin daha güvenli olmasını sağlıyor. En önemlisi uzman olunan alandaki tasarım eğitimlerini alarak işe vakıf olmak, geleceğin teknolojileri ile entegrasyonu ve geleceği garanti altına alacaktır.” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları