17 Ekim 2021 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bekodan Yeni LCD Televizyon
31 Mayıs 2008 Cumartesi 10:26

Beko'dan Yeni LCD Televizyon

Beko, Sound Art ismini verdiği Sound Projector özellikli yeni LCD televizyonunu pazara sunuyor.

Beko markası, tüketicilerin beklentilerine yüksek oranda cevap veren üstün bir teknolojiyi daha pazara sunuyor. Beko"nun, IFA 2007 Fuarı"nda prototip olarak sergilediği Sound Projector özellikli, Sound Art ismini verdiği LCD"nin üretimine başladı.

IFA Fuarı"ndaki Beko standında ev sineması adı verilen ve evin oturma odası şeklinde dekore edilen özel bir bölümde fuar ziyaretçilerine sunulan Sound Projector teknolojisine sahip LCD televizyonlar, yüksek ses kalitesinin yanı sıra, kullanıcıları kablo derdinden ve uydu hoparlörlerin kapladıkları hacimden de tamamen kurtarıyor.

Sound Projector entegre LCD TV"ler ile çalışmalarını sadece görüntü iyileştirme değil, ses teknolojileri üzerinde de yoğunlaştıran Beko, bu özelliğe sahip televizyonlarında yansıtma teknolojisi yardımıyla mevcut 5.1 ses sistemlerinin verdiği efekte ek olarak, seslerin istenilen noktalara yönlendirilebilmesi gibi opsiyonları da tüketicisine sunuyor.

Beko Sound Art LCD TV"ler, temelde surround etkisi için beş farklı açıda ses dalgası oluşturmaktadır. Ürün, bu ses dalgalarından yalnızca sağ ve sol ön demetleri kullanılarak Stereo, bunlara merkez ses demeti ekleyerek Left-Center-Right (LCR) olarak adlandırılan, konuşma ve vokallerin merkezden verildiği ve daha etkin akustik hacim duygusu veren 3Demet biçimine dönüşmektedir. Bir başka uygulama ise, gece geç saatlerde izleme durumunda ev içindeki diğer bireyleri veya bina sakinlerini rahatsız etmemek üzere, yalnızca izleyici noktasına sesin yönlendirildiği TekNokta (Night Beam) biçimidir. Son olarak, Bize özel çalışma biçiminde, iki farklı içeriği aynı anda, aynı odada izleyebilmek üzere, ekranı bölmelemekte, içeriklere ait sesleri de iki farklı izleme noktasına, bir diğerini en az rahatsız edecek şekilde yönelendirmektedir.

Surround-sound (Çevresel ses) sistemi

Beko markalı Sound Art LCD TV"lerin TV bütünleşik Sound Projector sistemi sayesinde, surround etkisi veren beş hoparlörün yarattığı akustik alan, 5 farklı açı ve odaklama ile oluşturulan, yönlendirilmiş ses dalgalarıyla, içinde bulunulan odanın yüzeylerinden yansımalar kullanılarak yaratılabilmektedir. Sol ve Sağ ön hoparlörler yerine bu uygulamada sol ve sağ duvarlardan yansıtılan ses dalgaları, arka hoparlörler için de odanın arka duvarındaki yansıtıcı yüzeylerden gelen ses dalgaları kullanılmaktadır. Bu yöntemle, var olan "surround" sistemlere göre yerleştirilen hoparlörlerde ortaya çıkan kablolama ve konumlandırma sorunu tamamen ortadan kalkmaktadır.

Beko markalı televizyonlar, The Chicago Atheaeum (Mimari ve Tasarım Müzesi) tarafından Beko L serisi 32" LCD televizyonlara verilen GOOD DESIGN ödülü gibi, teknoloji, estetik, kalite ve fonksiyonellik kriterlerinin yanı sıra, özellikle kendi alanına getirdiği farklı tasarım anlayışı ve özgünlüğü bakımından da uluslararası arenada saygın kuruluşlarca birçok ödüle layık görüldü. Geçtiğimiz günlerde, Beko Piano Serisi 100Hz LCD televizyon, Las Vegas"da düzenlenen, tüketici elektroniğinde dünyanın en saygın ticaret fuarlarından CES"de (Consumer Electronics Show), video display ürün kategorisinde 2008 Tasarım ve Yenilik Ödülü'nün sahibi oldu.

Teknik Özellikler:

Ürün yerine getirdiği işlevlerden dolayı üç cihazın -A/V Receiver, LCD TVve çevresel hoparlör sistemi- birleşimi olarak şu teknik özelliklerle çalışmaktadır:

1. 102cm 100Hz LCD TV,
2. Otomatik olarak ses formatlarını okuyabilme: Dolby Digital (AC-3), Dolby Pro Logic ΙΙ, herhangi bir stereo kaynaktan 5-Kanal surround ses, PCM stereo,
3. Optik S/PDIF,
4. Ses Özellikleri
oTV ile bütünleşik 16 adet hoparlör, toplam 16x2 = 32 Watt rms,
o Sub-woofer çıkışı
o Beş ayrı dinleme modu:
o Surround
o 3Demet
o Stereo
o Tek Nokta
o Bize özel

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları