18 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
BEKO, IFAya Katıldı
02 Eylül 2008 Salı 10:04

BEKO, IFA'ya Katıldı

BEKO markası IFA'da en yeni teknoloji ürünü televizyonları ile Hall 10.2'de yerini aldı.

Arçelik ve TEMA İşbirliği
Arçelik A.Ş."de Yeni Genel Müdür
Beko'dan Yeni LCD Televizyon1926 yılından bu yana yapılan IFA teknoloji fuarı, bu yıl Berlin"de 29 Ağustos - 3 Eylül arasında gerçekleşiyor. BEKO markasının yetkili temsilcileri, ziyaretçilere ekran boyutları 15" ila 42" arasında değişen yaklaşık 100 farklı BEKO televizyon modelinin özellik ve üstün teknolojilerine ek olarak, sektördeki en son gelişme ve uygulamalar hakkında bilgi verdi. BEKO markası IFA"ya bu yıl sekizinci kez katılmış oldu.

Fuarda BEKO markası ile ilgili görüşlerini dile getiren Koç Holding Dayanıklı Tüketim Grubu Başkanı Aka Gündüz Özdemir, "Şirketin İstanbul"daki tesislerinde üretilen televizyonlar ileri bir teknoloji ve tasarımın yanı sıra, uluslararası alanda kabul görmüş kurumlardan aldığı sayısız ödüllerle global pazarda artan bir güce sahiptir. Sektördeki rakiplerinin bir adım önünde yeniliklerini sürdüren BEKO markası; yüksek kalitesi, orijinal tasarımı, kullanım kolaylığı, geniş dağıtım ağı ve güçlü satış sonrası servisi ile tüketicilerine tam çözüm sunmaktadır" dedi. Rekabet gücünün büyük ölçüde fark yaratma kabiliyetine dayandığını vurgulayan Özdemir sözlerini şöyle sürdürdü: "Ürün araştırma ve geliştirme çalışmalarımız sayesinde, tüketicilerimize daha yüksek görüntü ve ses kalitesine, fütüristik özelliklere ve özel tasarımlara sahip olan televizyonları daha uygun fiyatlar ile sunarak sektördeki ayırt ediciliğimizi bir kez daha doğruladık." Sektördeki çevre dostu ürünlere yönelik yeni eğilimin altını çizen Özdemir şunları söyledi: "Yalnızca geliştirdiğimiz ve pazarladığımız çevre dostu ürünler sayesinde değil, aynı zamanda çevreye karşı duyarlılığımızı tüm operasyonel süreçlerimize dahil ederek, çevrenin ve doğal kaynakların korunmasını asli sorumluluğumuz olarak görüyoruz."

BEKO ile gelecek için tasarruf...

Dünya çapında ürünlerini 100"den fazla ülkede tüketicilere sunan BEKO markası, çevrenin korunmasını kalite felsefesinin ayrılmaz bir parçası olarak görmekte ve bu doğrultuda hareket etmektedir. Doğal kaynakların verimli kullanımı bakımından BEKO, 2002 yılından bu yana su tüketimini % 75, elektrik tüketimini % 65 ve CO2 emisyonunu % 45 azaltmıştır.

BEKO için eko-düşünce, ürünü enerjiyi en verimli şekilde kullanacak ve en yüksek oranda geri dönüşüme izin verecek şekilde tasarlamak ile başlar. Bu tasarımlar daha sonra Şirketin karbon emisyonu ve çevresel etkiyi azaltma kararlılığını destekleyen üretim süreçleri uyarınca ürüne dönüştürülür. BEKO için, bir ürünün çevre üzerindeki etkisi, ürünün genel performansı ya da görünüşü kadar önemlidir. Enerji verimliliğinin artırılması, daha az malzeme kullanılması ve geri dönüşüm oranlarının artırılması, BEKO"nun önemli çaba sarf ettiği konulardır.

BEKO, televizyonların hem bekleme (stand-by) hem de çalışma konumlarında enerji tüketimlerini düşürmede büyük bir başarı elde etmiştir. A-enerji seviyesine sahip BEKO markalı TV"ler 0,08 W"lik bekleme güç tüketimine ulaşmıştır. BEKO, 2002 seviyeleri ile karşılaştırıldığında TV'lerinin enerji tüketimini 2010 yılından önce % 35 azaltmayı hedeflemektedir.

BEKO, ürünlerinin ağırlığını ve kaynakların daha verimli kullanımını sağlayacak montaj ve ambalaj malzemeleri kullanımını azaltmak için çaba sarf etmektedir. 2007"den bu yana BEKO, televizyonlarının ortalama ağırlığını % 37 azaltmıştır. Nakliyenin, karbon emisyonları üzerindeki etkisinden dolayı eko-tasarımın önemli bir unsuru olması nedeniyle, BEKO 2007"den bu yana yükleme adetlerinde % 100 oranında bir artış elde etmiştir. 2010 yılına dek ürünlerindeki geri dönüştürülebilir malzeme yüzdesini % 80'den % 93'e çıkarmayı hedefleyen BEKO, yeni % 100 geri dönüştürülebilir paketleme süreciyle "World Star 2007" paketleme yarışmasında ödül almıştır.

IFA"daki BEKO standı da ödüle layık görüldü…

BEKO ürünlerinin öne çıkan tasarım güzelliğine paralel olarak, tanınmış Alman tasarım şirketi Vitamin - E tarafından tasarlanan BEKO standı, mimari ve iç tasarım kategorisinde değerlendirilen mağaza ve ticaret fuar standları arasında, mimari ve iç tasarım özellikleriyle Red Dot Ürün Tasarım Ödülü'ne layık görüldü. Her yıl 60"ı aşkın ülkeden 10.000"den fazla başvuru ile, uluslarası Red Dot Tasarım Ödülü dünyanın en büyük ve en ünlü tasarım yarışması ödüllerinden biri olarak gösteriliyor.

(A1Haber)


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları