24 Temmuz 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
BEITürkiyeden KOBİlere Eğitim
03 Eylül 2007 Pazartesi 15:49

BEITürkiye'den KOBİ'lere Eğitim

Bölgesel Eğitim Merkezleri’yle Eğitimi KOBİ’lerin ayağına götürmek isteyen BEITÜRKİYE, Türkiye’deki yaklaşık 250 bin KOBİ’den 120 bin katılımcıya ulaşmayı hedeflediğini açıkladı

Merkezi Almanya’da bulunan iş dünyasında verdiği kişisel ve kurumsal performans arttırıcı eğitimlerle tanınan BEI, Avrupa’daki 12’nci ülke merkezini Türkiye’de açtıktan sonra franchise yöntemiyle kuracağı Bölgesel Eğitim Merkezleri’ne yönelik çalışmalarına hız verdi. Türkiye’deki yaklaşık 250 bin KOBİ’den 120 bin katılımcıya ulaşmayı hedeflediğini açıklayan BEITürkiye, İstanbul başta olmak üzere, Bursa, Ankara, Muğla, Gaziantep ve Eskişehir için girişimcilerle görüşerek bu illerdeki eğitim merkezlerinde KOBİ’lere yönelik çalışmalarını sürdürüyor. Bölgesel Eğitim Merkezi kurmak isteyen girişimciler için düzenlenen tanıtım toplantılarına devam eden BEITürkiye bu toplantılardan 3.’sünü 20 Eylül’de İstanbul’da gerçekleştirecek.

KOBİ’lere yönelik verilen eğitimler ve sektör hakkında değerlendirmelerde bulunan BEITürkiye Genel Müdürü Şule Öztaş, “Sayısız KOBİ sahibi ve yönetici eksikliklerini hissettikleri birçok alanda eğitim alma ihtiyacı duyuyor. Ancak karşılarında bu talebe cevap verecek bir kurum olmadığı için büyük sıkıntılar yaşanıyor. BEITürkiye olarak kurmayı planladığımız 60 Bölgesel Eğitim Merkezi ve 540 Eğitmen ile KOBİ’lerin ayağına giderek bu alanda yaşanan büyük boşluğu kapatmayı hedefliyoruz” dedi.

KOBİ kavramlarının 5 kişi çalıştıran işletmeden başladığını belirten Öztaş, tüm meslek odaları üyeleri ve birlik üyelerinin de eğitim sunabilecekleri grubun içine girdiğini açıklayarak, Almanya’da BEIGROUP’un eğitim sunduğu gruplardan Diş Hekimlerini örnek gösterdi. Ayrıca yine Avrupa’ da Audi ve VOLKSWAGEN bayileri, BECHTEL CORPORATION HOME ( Global Mühendislik ve İnşaat firması), Mail Boxes AG ( Kurye ve nakliye hizmetleri veren bir firma), VIVENTU SOLUTIONS AG (IT Firması) gibi bir çok farklı sektörden firmalara eğitim programlarının uygulandığını belirten Öztaş, aynı çalışmayı Türkiye’de de gerçekleştirmek istediklerini belirtti.

BEITÜRKİYE bir yandan KOBİ’lerin yoğun olarak bulunduğu illerde Bölgesel Eğitim Merkezleri kurmak için çalışmalarını sürdürürken, bir yandan da eğitimlerin içeriğini tanıtmak amacıyla KOBİ’lere yönelik eğitim programlarını sunmaya devam ediyor. 14 - 16 Eylül 2007 tarihleri arasında bir grup firma sahibi ve yöneticiye İstanbul-Polonezköy’de Zamanda Önceliklerin Planlanması ve Kişisel Başarıya Ulaşma eğitimleri verilecek.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları