17 Eylül 2021 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bayer Genç Çevre Elçileri Seçiyor
27 Eylül 2007 Perşembe 11:31

Bayer Genç Çevre Elçileri Seçiyor

Bayer’in UNEP (Birleşmiş Milletler Çevre Programı) ile birlikte yürüttüğü Bayer Genç Çevre Elçisi Programı’na bu yıl Türkiye de katılıyor.

Sürdürülebilir kalkınma konusunda gençleri bilinçlendirmek ve çevre korumada sanayinin oynadığı role dikkat çekmek amacıyla yürütülen Bayer Genç Çevre Elçisi Programı’na bu yıl Türkiye de katılıyor. Bayer’in UNEP (Birleşmiş Milletler Çevre Programı) ile birlikte yürüttüğü Program kapsamında üniversite öğrencileri arasında düzenlenecek proje yarışmasında dereceye giren iki öğrenci yurt dışında Türkiye’yi temsil edecek. Konusu “Suya doğru bakıyor musun?” olarak belirlenen proje yarışması ile suyun hayatımızdaki önemine ve giderek tükenen bir kaynak olduğuna dikkat çekilmesi ve gençlerin bu konudaki çözüm önerilerinin değerlendirilmesi hedefleniyor.

Sağlık ürünleri, beslenme ve ileri teknoloji ürünleri alanlarında uluslararası güçlü bir girişimci olan Bayer, sürdürülebilir kalkınmaya katkıda bulunmak amacıyla UNEP ile birlikte yürüttüğü Bayer Genç Çevre Elçisi Programı’nı (Bayer Young Environmental Envoy Programme) bu yıl Türkiye’ye taşıyor.

1998 yılında Tayland’da başlatılan Bayer Genç Çevre Elçisi Programı bugün aralarında Brezilya, Çin ve Polonya gibi ülkelerin de bulunduğu Uzak Doğu, Latin Amerika ve Doğu Avrupa’da yer alan 16 ülkenin katılımı ile uluslararası bir platformda gerçekleştiriliyor. Bayer, program kapsamında her yıl farklı ülkelerden gelen 50’ye yakın çevre elçisini bir hafta süresince Almanya’da ağırlayarak sürdürülebilir kalkınma konusunda bilgilendiriyor. Almanya’da düzenlenen Genç Çevre Elçileri Toplantısı’nda gençler doğal kaynakların tasarruflu kullanımı, geri dönüşüm süreçleri, ürünlerin; araştırma-geliştirme, üretim, pazarlama ve satış dahil olmak üzere tüm yaşam döngüsünün ekolojik değerlendirmesi gibi modern üretim tekniklerini yerinde görme şansına sahip oluyor.

Suya doğru bakıyor musun?

Bayer Türk ve WWF-Türkiye (Doğal Hayatı Koruma Vakfı) işbirliği ile Türkiye’de ilk kez hayata geçirilen Bayer Genç Çevre Elçisi Programı kapsamında üniversite ögrencileri arasında Suya doğru bakıyor musun? başlıklı proje yarışması düzenlenecek. Yarışma ile yanlış su politikaları, bilinçsiz su tüketimi, doğa dostu olmayan üretim süreçlerinden kaynaklanan suyun yanlış kullanımına bağlı olarak Türkiye’nin su kaynaklarının her geçen gün azaldığına dikkat çekilmesi amaçlanıyor. Yarışma ile bu sorunların tespiti ve çözümünde gençlerin getireceği önerilerin değerlendirilmesi hedefleniyor. Gençler, Suya doğru bakıyor musun? teması altında Sanayi ve Su, Turizm ve Su, Tarım ve Su, Kentleşme ve Su, Birey ve Su ile Ekonomi ve Su olmak üzere 6 ayrı konu başlığından birini seçerek, sorunu tespit edecek ve uygulanabilir çözüm önerilerini sunacaklar. Projeler aralarında akademisyenler ve gazetecilerin de bulunduğu jüri tarafından değerlendirilecek, dereceye giren ilk iki proje sahibi üniversite öğrencisi Türkiye’yi temsilen Genç Çevre Elçisi seçilecekler.

Genç Çevre Elçileri 17-24 Kasım 2007 tarihleri arasında Almanya’da düzenlenecek Genç Çevre Elçileri Toplantısı’nda Türkiye’yi temsil etme ve projelerini uluslararası katılımcılar ile paylaşma şansını yakalayacak. Bayer Genç Çevre Elçileri, Bayer Türk tarafından kendilerine tanınan staj imkanından da dilerlerse yararlanabilecek.

Son başvuru tarihi 15 Ekim 2007 olarak belirlenen Bayer Genç Çevre Elçisi Programı ve katılım şartları ile ilgili detaylı bilgi için www.bayeryoungenvoy.com sitesi ziyaret edilebilir.

Bayer Genç Çevre Elçisi, Türkiye Proje Program Ortakları Hakkında

Bayer: Science For A Better Life
Bayer, sağlık ürünleri, beslenme ve ileri teknoloji ürünleri alanlarında çok güçlü uluslararası bir girişimdir. Bayer’in ürün ve hizmetleri; insanlığa fayda sağlamak ve yaşam kalitelerini arttırmak amacıyla geliştirilmiştir. Bayer; yenilik, büyüme ve gelişim alanlarında güç kazanarak değer yaratmaktadır. Grup, sürdürülebilir kalkınma ile ilgili prensiplere bağlı, sosyal ve ahlaki açıdan sorumlu bir “kurumsal vatandaş” olarak rolünü eksiksiz yerine getirmektedir. Bayer, bütün içtenliği ile onayladığı bir prensip olarak, sosyal, etik ve çevresel unsurları, hassasiyetle dikkate almakta, ekonomik, ekolojik ve toplumsal taahhütleri eşit sırada tanımlamaktadır.

UNEP
UNEP (Birleşmiş Milletler Çevre Programı), Birleşmiş Milletler’de doğanın sesidir. Merkezi Nairobi, Kenya’da olan UNEP’in misyonu gelecek nesilleri tehlikeye atmadan kişilerin yaşam kalitelerini yükseltecek çevre dostu işbirliklerini desteklemek, sürdürülebilir kalkınmayı sağlamaktır. UNEP bu alanda özel sektör firmalarının yanısıra Birleşmiş Milletler’in çeşitli bölümleri ve uluslararası kurum ve kuruluşlar ile çalışmaktadır. Çocuk ve gençlerin bilinçlendirilmesi, çevre dostu nesillerin yaratılması UNEP’in çalışmaları arasında öne çıkanlardır.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları