19 Ocak 2021 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bayer Genç Çevre Elçileri Belirlendi
12 Eylül 2008 Cuma 14:52

Bayer Genç Çevre Elçileri Belirlendi

Bayer Genç Çevre Elçileri Programı kapsamında düzenlenen "Dünyayı Kurtaracak Kampanya Kimde?" konulu proje yarışması sonuçlandı.

Bayer Türk ve WWF-Türkiye (Doğal Hayatı Koruma Vakfı) işbirliği ile Türkiye"de ikinci kez hayata geçirilen Bayer Genç Çevre Elçisi Programı kapsamında üniversite ögrencileri arasında düzenlenen Dünyayı Kurtaracak Kampanya Kimde? başlıklı proje yarışması sonuçlandı. Gençler, yarışmaya, 21. yüzyılın en büyük çevresel felaketi olan küresel iklim değişikliğinin etkilerine dikkat çeken ve çözüm getiren projeler ile katıldılar.

Dünyayı Kurtaracak Kampanya Kimde? proje yarışması kapsamında üniversite öğrencilerinin hazırladığı projeler Bayer Türk CEO"su Dr. Sebastian Guth, WWF Türkiye İletişim ve Kaynak Oluşturma Koordinatörü Arzu Balkuv, Prof. Dr. Miktad Kadıoğlu, Gazeteci Şelale Kadak ve Bersay İletişim Genel Müdürü Ali Saydam"ın yer aldığı jüri üyeleri tarafından değerlendirildi. Jüri üyeleri projeleri sorunun tespiti, yenilikçi ve yaratıcı olması, uygulanabilirliği gibi kriterleri göz önüne alarak finale kalan 6 proje arasında seçim yaptı.

İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji bölümünden Hürmiye Atasoy plastik poşetlere alternatif çözümler önerdiği "Çözünmeyen Sorun Kalmasın" projesiyle birinciliğe değer görülürken, ikinciliği Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi"nden Cem Çeri"nin, çocukları küresel ısınma konusunda bilinçlendirmeyi hedefleyen Küresel Isınmaya Karşı Tek Başıma Ne Yapabilirim? adlı projesi kazandı. Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi"nden Orçin Uzun"un Herşey Sudan Ucuz Olacak adlı projesi ise üçüncü oldu.

Bayer ve UNEP (Birleşmiş Milletler Çevre Programı) tarafından yürütülen Bayer Genç Çevre Elçisi Programı kapsamında aralarında Brezilya, Çin ve Polonya gibi ülkelerin de bulunduğu 18 farklı ülkeden 50"ye yakın Genç Çevre Elçisi 2-7 Kasım tarihleri arasında Almanya"da bir araya gelecek.

(A1Haber)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları