05 Ağustos 2021 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Batman ve Mardin’de Okul Açıyor
22 Mart 2012 Perşembe 18:02

Batman ve Mardin’de Okul Açıyor

2012-2013 eğitim öğretim yılında Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ne büyük yatırım yapan Bahçeşehir Kolejleri, Batman ve Mardin’de iki okul açacak.

Eğitimde lider marka Bahçeşehir Kolejleri, Türkiye’de özel öğretimi geliştirmek, eğitimde fırsat eşitliği sağlamak ve eğitiminin kalitesini yurt geneline yaymak amacıyla ülke çapında okullar açmayı sürdürüyor. 2012-2013 yılında Türkiye çapında 7 okulu hizmete sokacak olan Bahçeşehir Kolejleri, bu okullardan ikisini Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde açacak. Bahçeşehir Kolejleri; Batman ve Mardin’de hizmete girecek.

Türkiye’de her çocuğun kaliteli eğitime ulaşmaya hakkı olduğu inancıyla, Türkiye’nin gelişmekte olan Güneydoğu Bölgesi’nde eğitim yatırımlarına hız verdiklerini aktaran Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Başkanı Enver Yücel, geçtiğimiz yıllarda açtıkları Gaziantep ve Diyarbakır Bahçeşehir Kolejleri’nin ardından Batman ve Mardin’de açacakları okullar hakkında bilgi verdi.
Türkiye’nin geleceği olan çocuklara ve eğitimin gücüne inandıklarını belirten Enver Yücel, Güneydoğu Anadolu’da eğitim kalitesini dünya standartlarına yükselteceklerini söyledi. “Batman’ın Raman Dağı’nda 60 yıldır petrol üretiliyor ancak bu zenginliğin kültürel hayata ve eğitim hayatına yansıması yeterli değil. Mesela Batman’da kaç petrol mühendisi yetişti? Amacımız Güneydoğu Anadolu’nun zengin topraklarında Amerika’daki gibi birçok petrol mühendisi yetiştirebilmek. Gerçek anlamda bir kalkınma istiyorsak öncelikle eğitimi daha iyi düzeye getirmek zorundayız” diye konuşan Yücel, yeni kampüsler için yaptıkları yatırımı özetledi: “Batman’daki kampüs için toplam 10 milyon dolarlık bir yatırım yapacağız, toplamda 300 kişi istihdam edeceğiz. İlk iki yıl 500 öğrenciye, yeni kampüsümüzde ise 1250 öğrenciye eğitim öğretim hizmeti vereceğiz. Mardin’deki okul kampüsümüz için de toplam 8 milyon dolarlık bir yatırımımız olacak. Okulumuzda 150 kişiyi istihdam edeceğiz. İlk yıl 600 öğrencimiz, lise bölümünün de açılmasıyla toplam 1100 öğrencimize dünya standartlarında eğitim öğretim hizmeti vereceğiz” dedi.

Batman’a Güneydoğu Bölgesi’nin en büyük eğitim kampüsü
Yücel, Batman Bahçeşehir Koleji’nin anaokulu bölümünde bilimsel aktivite merkezi, dil ve bilgisayar sınıfları, Sportif ve Beceri Koordinasyon Merkezi,  kukla ve hobi köşeleri odası yer alacağını aktardı. “İlköğretim bölümünde ise Kişiye Özgü Öğretim Modeline göre dizayn edilen 80 metrekarelik sınıflar, smart class bilgisayar laboratuvarı, matematik laboratuvarı, fen ve teknoloji laboratuvarı, satranç dersliği, müzik dersliği, görsel sanatlar atölyesi,  kütüphane, jimnastik salonu,  yemekhane, 200 kişilik konferans salonu,  sosyal amfi ve revir bulunacak” diyen Enver Yücel, Batman’daki kampüsün Güneydoğu’nun en büyük kampüsü olacağını da sözlerine ekledi: “2 yıl sonra da Güneydoğu’nun en büyük eğitim yatırımı olacak yeni kampüsümüze taşınmayı planlıyoruz. Demirköyü mevkinde yer alacak yeni kampüsümüz, 32.520 m²’lik bir alana kurulu olacak. Kampüsümüz; ana okulu, ilköğretim okulu, lise, 200 öğrenci kapasiteli dil okulu, kapalı spor salonu, 2 kapalı, 1 açık yüzme havuzu, fitness center, kafe restoran, 2 tenis kortu, basketbol, voleybol sahası, çim saha, 750 kişilik açık amfi tiyatro, 320 kişilik kapalı tiyatro salonu, 1000 metrekare alana kurulacak bilim müzesi, lojman ve hobi bahçeleri ile dev bir eğitim ve yaşam merkezi olacak.”

Mardin’e 11 bin metrekarelik kampüs
Mardin’deki kampüsün özellikleri hakkında da bilgi veren Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Başkanı Enver Yücel, “Mardin Havaalanı yanında 10.840 metrekare alan üzerine inşa edilecek kampüsün ilk yılında anaokulu ve ilköğretim bölümlerini, daha sonraki yıllarda ise lise bölümünü açacağız. Kampüsümüzün ilköğretim ve lise bölümlerinde fen, bilgisayar, matematik, fizik, kimya laboratuvarları, resim-müzik atölyeleri, kütüphane, sosyal amfi, kapalı spor salonu, yüzme havuzu, konferans salonu ve yemekhanesi yer alacak. Anaokulu bölümünde ise bilimsel aktivite merkezi, dil ve bilgisayar sınıfları, Sportif ve Beceri Koordinasyon Merkezi,  kukla ve hobi köşeleri odası, Midilli At Binicilik alanı ve Mini Hayvanat Bahçesi bulunacak” dedi.

Dünyanın geleceğine yön verecek bilim insanlarını, liderlerini ve sanatçılarını yetiştirmek amacında olduklarını da sözlerine ekleyen Enver Yücel, Batman ve Mardin Bahçeşehir Kolejleri’nde Kişiye Özgü Öğretim Modelinin kullanılacağını söyledi: “Biz, Bahçeşehir Koleji öğrencilerinin içindeki cevheri açığa çıkartıyoruz. Bizim için sadece sınav başarısı yetmez. Bu yüzden erken çocukluk çağından itibaren onları yetenekleri ve eğilimlerine göre yönlendirerek hayata hazırlıyoruz. Kişiye Özgü Öğretim Modelimiz de bu yaklaşımımızı yansıtıyor. Program doğrultusunda, öğrencilerin eğitim programı, öğretmenler ve aileler ile birlikte planlanıyor ve çocuklar öğrenme stillerine göre gruplandırılarak dersler işleniyor.”
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları