28 Eylül 2021 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
BAT Türkiye’de Atama
13 Temmuz 2012 Cuma 12:20

BAT Türkiye’de Atama

Faruk Yener, BAT Türkiye Genel Müdür Yardımcılığına atandı

Türkiye’nin en büyük doğrudan yabancı yatırımcıları arasında yer alan British American Tobacco (BAT) Türkiye kadrosunu güçlendirme yönünde yeni bir atama gerçekleştirdi. 2010 yılından bu yana BAT Japonya Markalar Müdürlüğü görevini yürüten Faruk Yener, 1 Ağustos 2012 tarihi itibari ile BAT Türkiye Bölge Pazarlama Direktörü (Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı) olarak atandı.

Boğaziçi Üniversitesi’nden mezun olduktan hemen sonra 1995 yılında Yönetici Adayı olarak Philips Türkiye’de kariyerine başlayan Faruk Yener, kısa bir süre içinde Ulusal Satış Müdürü pozisyonuna atandı. Yener, 2002 yılında BAT’nin Türkiye’ye gelmesiyle, BAT ailesine Bölgeler Satış Müdürü olarak katıldı.

2007-2009 yılları arasında BAT Türkiye’de Ticari Pazarlama ve Dağıtım Ülke Müdürü olarak başarılı çalışmalar gerçekleştiren ve özellikle Tekel birleşmesinin entegrasyon sürecinin en önemli oyuncularından biri olan Yener, başarısının bir sonucu olarak, 2009 yılında Londra Merkez Ofis’te Kıdemli Marka Müdürlüğü görevini üstlendi. Faruk Yener, 15 Mayıs 2010 tarihinden itibaren Japonya’da Marka Direktörü olarak görev yapmaktaydı.

Yener, Japonya’daki görevi sırasında portfolyo stratejisini oluşturarak temel markalar için sağlam bir plan hazırlanması dahil olmak üzere birçok stratejik uygulamayı hayata geçirdi. Ayrıca, ana iş ortakları ile etkin bir iş yapış şekli oluşturarak Japonya’nın önemli uygulamalar konusunda başı çeken pazar olmasına destek olmuştur.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları