14 Nisan 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Başarıya Yürüyen Genel Müdürler
22 Nisan 2011 Cuma 13:23

Başarıya Yürüyen Genel Müdürler

Bu yıl 6. Kez düzenlenen Başarıya Yürüyenler yarışmasına, 28 Şubat tarihine kadar www.basariyayuruyenler.com sitesinden yarışmaya katılan adaylara oy verildi.

28 Şubat"a kadar en çok oyu alan 10 yarışmacı, iş ve akademi dünyasının önde gelen isimlerinden oluşan jüri tarafından değerlendirildi. Jüri, genel müdürlerin yönettikleri projelerden kariyerlerine, şirket karlılığı ve itibarına yaptıkları katkıya, kadar başarıya yürüyüşlerindeki hemen her adımı titizlikle incelendi.

Başarıya Yürüyenler yarışmasında birinciliğini Koçtaş Genel Müdürü Alp Önder Özpamukçu kazandı. İş hayatına 1995 yılında Koçtaş Yapı Marketleri"nde muhasebe elemanı olarak başlayan Özpamukçu 1996-2000 yılları arasında mağaza müdürü ve operasyon müdürü görevlerini üstlendi. 2005 yılından itibaren Koçtaş"ın hızlı mağazalaşma sürecinde tüm fizibilite ve planlama çalışmalarında direktör olarak görev aldı. Genel müdür olarak görev yapmaya başladığı 2007 yılından itibaren Koçtaş hızla büyümeye devam etti. 2006 yılında 10 olan mağaza sayısı 30"a satış alanı büyüklüğü ise 150 bin m2"ye ulaştı. İkinciliği kazanan ise BTA Catering (TAV) Genel Müdürü Sadettin Cesur oldu. BTA Catering"deki genel müdür yardımcısı görevine 1999 yılında başlayan Cesur kısa süre sonra genel müdür oldu. 200 yılında 28 nokta ile yaklaşık 11 milyon yolcuya hizmet verirken, bugün Türkiye"de 3 havalimanında 42 milyon yolcuya hizmet verir hale geldi. BTA kuruluş yılı olan 2000 yılındaki 15 milyon $ cirodan 2010 yılı itibariyle 100 milyon dolarlık ciro hacmine ulaştı. "Başarıya Yürüyenler" de bu yıl üçüncülüğü ise iki isim birden paylaştı. Mondi Endüstriyel Torba Türkiye Genel Müdürü Kaan Özkan ve Limak İnternational Hotel&Resorts Hotel Genel Müdürü Kaan Kavaloğlu yarışmada üçüncülüğü paylaştılar.

Başarıya Yürüyenler Filmi
Levent Kazak'ın senaryolarını yazdığı ve yönettiği, yapımcılığını Elif Dağdeviren'in üstlendiği Johnnie Walker"ın Keep Walking -(İlerlemeye Devam) Felsefesinden ilham alan üç kısa filmden oluşan bir proje gerçekleştirdi. Proje, 3 süpriz ismin farklı başarıya yürüyüş öyküleri üzerine kurgulandı. Proje kapsamında Levent Kazak"ın kamerasına yansıyan hikâyeler, ilerlemenin ve başarının tek bir yolu ya da formülünün olmadığını ve her birimizin hayatında başarı hikâyelerinin olabileceğini gösteriyor.
Levent Kazak bu üçlemede karşılaşılan güçlükler ne olursa olsun, hiçbir zaman mücadeleyi bırakmadan hedefine doğru yürüyen insanların öykülerini etkileyici bir dille anlatıyor. Kısa film serisi, Johnnie Walker ve Capital dergisi tarafından düzenlenen, Türkiye'nin 40 yaş altı en başarılı genel müdürünün belirlendiği Başarıya Yürüyenler yarışmasının 19 Nisan tarihindeki Esma Sultan Yalısı'nda gerçekleşecek ödül töreninde gösterildi.

BAŞARIYA YURUYENLER Capital dergisi ve Johnnie Walker işbirliğiyle düzenlenen, 40 yaşın altındaki genel müdürlerin katıldığı ve geleneksel olarak her yıl düzenlenen Başarıya Yürüyenler yarışması, Türkiye'deki profesyonel yöneticileri öne çıkarmayı ve ödüllendirmeyi amaçlıyor. Türkiye"nin seçkin şirketlerinde görev alan genel müdürler, başarıya ulaşma hikayeleri ile yönetici adaylarına örnek oluyor.

Yarışmanın jüri Üyeleri
Yarışmanın jüri üyeleri arasında Doğuş Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Aclan Acar, insan kaynakları uzmanı Pembe Candaner, Capital CEO Club Başkanı Akın Öngör, Galatasaray Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Gülçin Büyük Özkan, TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Lütfü Küçük, Koç Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Hasan Subaşı, Capital, Ekonomist ve PC Net Dergileri Yayın Direktörü M. Rauf Ateş, GYİAD Yönetim Kurulu Başkanı Pınar Eczacıbaşı, Hürriyet İK Editörü Serdar Devrim, Diageo Türkiye Genel Müdürü Aydın Soysal, Praesta / Mentor Leadership Yönetici Ortağı Hande Yaşargil ve Egon Zehnder International Yönetim Danışmanı Murat Yeşildere bulunuyor.

Yarışmanın birincisi İskoçya"ya gidecek
Geçen sene olduğu gibi bu yıl da yarışmanın birincisi, 3 günlük bir turla İskoçya'ya gitmeye hak kazanacak. Birinci, bu gezide Johnnie Walker'ın ana vatanı olan İskoçya'yı ziyaret ederken John Walker"ın 1820 yılında "en mükemmel viskiye ulaşma" amacı ile çıktığı ve günümüze kadar süren yolculuğa ve viski üretimine tanık olacak. Yarışmada birinciliği kazanan genel müdür Johnnie Walker"ın ana vatanı İskoçya"da, John Walker"ın müthiş hikayesinin izini sürme şansını yakalayacak.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları