17 Eylül 2021 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Barem RIdan Çalışanlarına Eğitim
07 Ocak 2008 Pazartesi 16:13

Barem RI'dan Çalışanlarına Eğitim

Barem Resarch International, Yöneticiler için kişisel gelişimi hedefleyen koçluk projesi ile çalışanlarının daha mutlu, sağlıklı ve verimli bir hayat sürebilmeleri için gerekli donanımları kazanmasını sağladı.

Türkiye’nin en köklü araştırma firmalarından olan Barem Resarch International 25. yılını, Barem25 projeleri olarak adlandırdığı toplam kalite yönetimi projeleriyle kutluyor. 1982 yılında kurulan firma, 25. yılında, sürekli gelişim ve yenilik anlayışı ile birlikte gelecek 25 yılı öngörerek hazırlıklarını sürdürüyor.

Yöneticiler için kişisel gelişimi hedefleyen koçluk programı kapsamında; Barem RI yönetim kadrosu öncelikle güçlü ve geliştirilmesi gereken liderlik özellikleri itibariyle değerlendirmeye tabi tutuldu. Bu doğrultuda kendilerine Assessment Systems tarafından EICOM Yetkinlik Envanteri ve EILEAD Liderlik Tarzları Envanteri uygulandı. Envanter sonuçları koçluk programının içeriğinin, her bir yönetici için özel unsurlar içerecek ve her yönetici için kişiye özel gelişim programı uygulanacak şekilde oluşturulması amacıyla kullanıldı. Programa katılan her yönetici, haftada 1 saatten toplam 12 hafta boyunca Akarma Eğitim Danışmanlık Merkezi’nden Davranış Bilimleri Uzmanı Banu Gökçül tarafından verilen koçluk seanslarına katıldı. Programın tamamlanmasından 3 ay sonra Barem RI yöneticileri tekrar değerlendirilerek koçluk uygulamasının yetkinliklerinin gelişimine sağladığı katkı hakkında fikir sahibi olmuş olacak.

Barem RI’ın kurulduğu 1982 yılından bu yana Türkiye’de birçok yeniliğe öncülük ettiğini söyleyen şirketin CEO su Pervin Olgun, sürekli gelişim ve dönüşüm felsefesiyle hareket ettiklerini ifade etti. Olgun, ilk etapta tüm çalışanlarına verilen toplu iletişim seminerlerinden sonra ikinci etapta, 10 kişilik yönetim kadrosuna kişisel gelişim ve liderlik eğitimi sağlamalarının firmanın gelişimine büyük katkısı olduğunu belirtti. Çalışanların kendilerini birbirlerinin gözünden görmeye başladıklarını, bu çerçevede karşılıklı anlayışın güçlendiğini ve proaktif davranışlara uygun bir atmosfer yakalandığını vurgulayan Olgun, böylelikle kurumda verimin arttığını iletti. Olgun ayrıca verilen eğitimlerin sadece çalışanlar arasındaki iletişime değil, aynı zamanda müşterileri de daha iyi anlayabilmeye katkıda bulunmasının hedeflendiğini belirtti. Programa katılan yönetici ve yönetici adaylarının kendi gelişimlerinin önündeki engellerin bire-bir koçlukla uygulanan program sayesinde ortadan kaldırıldığında iletişim ve liderlik özelliklerinin de güçlenerek ortaya çıktığını ifade etti.

Akarma Eğitim Danışmanlık Merkezi’nden Davranış Bilimleri Uzmanı Banu Gökçül, Koçluk programına katılan çalışanların yaşama farklı açılardan yaklaşmasına yardımcı olduklarını belirtti. Gökçül, yöneticilere daha mutlu, sağlıklı ve verimli bir hayat sürebilmeleri için gerekli donanımları kazandırmayı hedeflediklerini, yaşamlarına destek kattıklarını, genişleyen vizyonları ile kurum içinde yeni bakış açıları kazandırmalarını sağladıklarını ifade etti. Koçluk çalışmalarında, davranış bilimleri, NLP, yönetim bilimleri, transaksiyonel analiz ve performans bilimlerini bir araya getirerek oluşturdukları ayna tekniğini kullandıklarını belirten Gökçül, tıpkı insanlar gibi kurumların da kendi kusurlarını ve geliştirmeleri gereken yönlerini bir noktadan sonra objektif olarak fark edemediklerini, koçluk çalışmalarıyla kişilere ve kurumlara dışarıdan ayna tuttuklarını ve farkındalıklarını artırdıklarını sözlerine ekledi.

Barem RI’da koçluk programını birebir yürüten Banu Gökçül, koçluk uygulamalarının başında ve sonunda yaptıkları somut ölçümlerin gerek program içeriğinin kişiye özgü hazırlanmasında gerekse uygulamanın sonuçlarının sayısal veriler eşliğinde ortaya konmasında önem taşıdığını belirtti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları