19 Nisan 2021 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Barbara Hay, Ulusal Akademiyi Ziyaret Etti
04 Temmuz 2007 Çarşamba 12:01

Barbara Hay, Ulusal Akademi'yi Ziyaret Etti

İngiltere İstanbul Başkonsolosu Barbara Hay, Güzellik Uzmanı yetiştirme konusunda, Türkiye'de uluslararası sertifika veren ilk eğitim kurumu olan Ulusal Akademi'yi ziyaret etti.

Güzellik Uzmanı yetiştirme konusunda, Türkiye'de uluslararası sertifika veren ilk eğitim kurumu olan Ulusal Akademi; İngiltere'nin en köklü güzellik uzmanlığı akademisi, Platinum Academy'nin eğitim programını Türkiye'ye getirdi. 1989 yılında Platinum Academy'i kurarak bir başarı öyküsü gerçekleştiren, Janice Erica Myers ve Joyce Doreen Douglas ile İngiltere İstanbul Başkonsolosu Barbara Hay, Ulusal Akademi’yi ziyaret ederek, düzenlenen kahvaltıda basın mensupları ile biraraya geldiler.

Barbara Hay konuşmasında ” İngiltere-Türkiye arasında özellikle eğitim alanında işbirliği yapmaktan çok mutlu olduklarını dile getirdi. Bu tür eğitim yatırımları sayesinde tüm dünya kadınları gibi Türk bayanları da meslek sahibi olacaklar bu nedenle, bir bayan olarak ta ayrıca gurur duyuyorum ” dedi.

İngiltere İstanbul Başkonsolosu Barbara Hay, akademilerin önemine de dikkat çekerek, “Sadece güzellik alanında değil, her meslek gurubu için kişiler eğitim almalı ve diploma sahibi olmalılar. Herkes üniversite mezunu olamayacağı için bu tür meslek eğitimleri çoğaltılmalı ve insanlar meslek sahibi yapılmalı” dedi.

Ulusal Akademi Güzellik Uzmanlığı Kursu’nu başarı ile tamamlayan öğrencilere, Milli Eğitim Bakanlığı sertifikasına ek olarak, bütün Avrupa Birliği ülkelerinde geçerli olan IHBC (Uluslararası Sağlık ve Güzellik Konseyi)'den onaylı VTCT (İngiliz Mesleki Sertifika Onay Kurumu) Güzellik Uzmanlığı sertifikası veriliyor. Ayrıca, tüm katılımcılara staj ve başarılı öğrencilere iş garantisi sunuluyor.

İlk günden bu yana birçok farklı kesimden yoğun ilgi gören Ulusal Akademi, ev hanımlarının , tekrar çalışma hayatına dönmek isteyenlerin, üniversite eğitimi almamış ya da üniversiteyi yarıda bırakmış gençlerin, hatta üniversite mezunu olup bu alanda kendini geliştirmek isteyen bayanların meslek sahibi olmasını sağlıyor. Ulusal Akademi ayrıca, özellikle bu alanda faaliyet gösteren kurumların saha satış elemanlarının eğitimi (cilt bakımı, makyaj, satış gibi) için özel ve yepyeni bir seçenek sunuyor. Dünyaca ünlü Güzellik Uzmanlığı Akademisi İngiliz Platinum Academy’nin eğitim programını uygulayan Ulusal Akademi, katılımcılara uluslararası geçerliliği bulunan bir sertifika sahibi olma fırsatı yaratıyor.

Cilt bakımından makyaja, epilasyondan masaja kadar pek çok farklı konuyu kapsayan eğitim programı, aynı zamanda katılımcılara uygulama imkanı da sağlıyor. Ulusal Akademi, kursu başarıyla tamamlayan öğrencilere başarılı bir meslek hayatının anahtarı olan ve Avrupa Birliği ülkelerinin tamamında geçerliliği bulunan VTCT güzellik uzmanlığı sertifikası veriyor.

Kadınların hiçbir zaman vazgeçemediği güzellik ve estetik tutkusu nedeniyle günümüzün en kazançlı mesleklerinden biri haline gelen güzellik uzmanlığına yönelik bu eğitim, Ulusal Akademi’nin 3.000 m2’lik alana kurulu modern bir altyapıya ve teknolojik donanıma sahip eğitim merkezinde veriliyor. 11 adet teori ve uygulama dersliği bulunan Ulusal Akademi yılda 1.500 öğrenciye hizmet verebiliyor.

Ayrıntılı Bilgi için www.ulusalakademi.com.tr ‘yi ziyaret edebilirsiniz.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları