05 Ağustos 2021 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Balıkesirli Öğrencilere Ödül
18 Şubat 2012 Cumartesi 16:25

Balıkesir'li Öğrencilere Ödül

Panasonic’in küresel çapta başlattığı çevreci eğitim seferberliği kapsamında 37 farklı ülkenin katıldığı Çevreci Resimli Günlük yarışması düzenlendi.

Kuruluşunun 100. yılında elektronik sektörünün bir numaralı çevreci inovasyon şirketi olmayı hedefleyen Panasonic, ilkokul çağındaki çocuklara çevre koruma tedbirlerini öğreten Okulumuz Yeşil! projesi kapsamında Avrupa çapında gerçekleştirdiği Çevreci Resimli Günlük yarışmasının sonuçlarını bir ödül töreninde açıkladı.

Balıkesirli öğrencilere ödül
8 Şubat tarihinde UNESCO’nun Paris’teki genel merkezinde yapılan ödül töreni ile sona eren Çevreci Resimli Günlük yarışmasına 37 farklı ülkeden gönderilen 130.000 eser katıldı. İlköğretim çağındaki öğrenciler, içeriği Panasonic tarafından tasarlanan Okulumuz Yeşil! eğitim programı kapsamında öğrendiklerini bir günlükte toplayarak yarışmaya başvurdu. Yapılan değerlendirmeler sonucunda büyük ödülü Endonezya'dan Jeamyma Pazsa Natasuwarna kazanırken, yarışmaya Türkiye’den katılan Balıkesir Zeytinli Naim Süleymanoğlu İlköğretim Okulu öğrencileri Gözde Korkmaz, Yankı Rıza Ezgin, Burcu Kocaer, Begüm Kesici ve Ece Erkol ödül kazandı. Balıkesir Zeytinli Naim Süleymanoğlu böylece 5.000 euroluk para ödülünün de sahibi oldu.

Panasonic Türkiye’de 14.000 öğrenciyi eğitecek
Panasonic Türkiye Genel Müdürü Ahmet Telatar konuyla ilgili şu açıklamaları yaptı: “Panasonic Türkiye olarak küresel çapta belirlenen çevre hedeflerimizi Türkiye’de de uyguluyoruz. 2011 yılında, Avrupa çapında uygulanan Kids School – Eco Learning programını Türkiye’de Okulumuz Yeşil! adıyla başlattık. Panasonic ile çevreci sivil toplum kuruluşu FEE’nin birlikte hazırladığı bu eğitim programı yaşları 7 ila 11 yaşları arasındaki ilköğretim çağındaki çocuklara yönelik çevreci bir eğitim sunuyor. Bu program aracılığıyla 2013 yılına kadar Türkiye’de toplamda 14.000 öğrenciye çevreyi ve gezegenin korunma yollarını öğretmiş olmayı hedefliyoruz. Türk öğrencilerin yarışmada sergilediği başarıdan ötürü de ayrıca gurur duyuyoruz.”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları