18 Ocak 2021 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bain & Company İstanbul Ofisi Açıldı
17 Mayıs 2012 Perşembe 14:35

Bain & Company İstanbul Ofisi Açıldı

Bain & Company Danışmanlık şirketi Doğu ile Batı’nın, gelişmiş ve gelişmekte olanın buluştuğu yerde 47'nci ofisini açtı.

Yönetim danışmanlık şirketi Bain & Company, tarihi ticaret merkezi ve bugün Avrupa'nın en esnek ekonomilerinden birinin güç merkezi olan İstanbul'da dünya çapındaki 47'nci ofisini açtı. Bain'in Avrupa'daki 20'nci ofisi olan İstanbul Ofisi, şirketin 30 yıldan uzun süredir hizmet verdiği bölgedeki ilk resmi ayak izi olma özelliğini taşıyor.

Bain & Company'nin Global Yönetici Direktörü Bob Bechek konuyla ilgili olarak şunları söyledi:
"Türkiye'de ilk ofisimizi açıyor olmamız, dünyanın bu sahasına büyük miktarda yatırım yapan müşterilerimizin artan talebinin bir kanıtıdır. Bain Türkiye'de çalışmaya başladığından bu yana,  sürekli genişleyen bir müşteri portföyüne danışmanlık hizmeti veriyor, yerel bilgi birikimini artıyor ve mükemmel sonuçlar ediyor. İstanbul'da bir ofis açmamız bu ülkeye olan uzun vadeli bağlılığımızın açık bir göstergesidir."

Bain'in ortağı ve şirketin Finansal Hizmetler uygulama alanının üyesi olan Karaca Kestelli, İstanbul Ofisi’ni, Telekomünikasyon, Medya ve Teknoloji uygulama alanındaki ortağı Roberto Fiorello ile birlikte yönetecek. Kestelli, Türkiye, Ortadoğu ve Avustralya'nın lider finansal kurumlarına 16 yılı aşkın bir süredir danışmanlık hizmeti veriyor. Fiorello'nun 15 yıllık danışmanlık deneyimi ise müşterilerin finansal, telekomünikasyon ve yüksek teknoloji şirketleriyle buluşturulmasını da içeriyor.

"Değişim odaklı Türk şirketlerinin global oyuncu ve yerel şirketlerin sağlıklı bir karışımı" olduğun dikkat çeken Kestelli, İstanbul Ofisi’nin açılışı dolasıyla şunları söyledi: "Bain, güçlü yönlerini ilk günden başlayarak kullanarak, uluslar arası müşterilerimizle olan ilişkilerimiz ve Bain iş ağının gücü ile hızla bir büyüme kaydedecek ve Türk şirketler ve yöneticileri ile derinlikli iş ilişkileri geliştirecektir. ”

Bain EMEA (Avrupa, Ortadoğu ve Afrika) Bölgesi Yönetim Direktörü Olivier Marchal ise konuyla ilgili olarak şöyle konuştu:
"Türkiye, hem yabancı yatırımlar için bir çekim merkezi olarak, hem de Bağımsız Devletler Topluluğu (BDT) ülkeleri yanı sıra, Orta ve Doğu Avrupa’da da kayda değer bir yatırımcı olarak bölgenin ana oyuncularından biri olarak ortaya çıkıyor. Bütün bu faktörler, müşterilerimiz açısından bu bölgede ümit verici bir büyüme ve genişlemeye işaret ediyor. Firmamızın büyümesinin bir sonraki ayağında Karaca'nın liderliğinin getirilerini dört gözle bekliyoruz."
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları