25 Temmuz 2021 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bahçeşehirde Uluslararası Hukuk Eğitimi
14 Haziran 2011 Salı 15:26

Bahçeşehir'de Uluslararası Hukuk Eğitimi

Bahçeşehir Üniversitesi Hukuk Fakültesi ABD'den ve Almanya'dan gelen hukuk uzmanları ile birlikte Hukukun Üstünlüğü İçin Daha İyi Bir Hukuk Eğitimi konusunda yeni bir girişime imza attı.

Bahçeşehir Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğretim üyeleri, ABD ve Almanya"nın farklı hukuk fakültelerinden gelen 18 bilim insanı, Bahçeşehir Üniversitesi"nde yepyeni anlayışla bir hukuk programı başlatıyor. Girişimin liderliğini Bahçeşehir Üniversitesi öğretim üyesi ve dünyaca ünlü ceza hukukçusu Prof.Dr. Feridun Yenisey üstleniyor.

Türkiye"de ve dünyada hukuk eğitimi konusunda bir ilk olan bu girişim, hukuk eğitiminin dünyadaki farklı öğretim uygulamalarını biraraya getirerek daha evrensel bir yapıya sahip olmasını amaçlıyor. Bahçeşehir Üniversitesi başlattığı bu girişim ile dünyada ve ülkemizde bireyler açısından önemi tartışılmaz olan hukukun daha sağlıklı ve mükemmel işleyebilmesi için, ortak hukuk kavramlarının evrenselleşmesi gerektiğine inanmakta ve bunun hayati önem taşıdığını düşünüyor.

ABD"den; University of California-Irvine School of Law, William Mitchell College of Law, Atlanta"s John Marshall Law School, University of Florida Fredric G. Levin College of Law, University of Pittsburgh School of Law, Valparaiso University School of Law, Seattle University School of Law, Touro Law Center, Hamline University School of Law, The John Marshall Law School; Chicago-Kent College of Law, Loyola Law School Los Angeles, South Texas College of Law, Arizona State University Sandra Day O"Connor College of Law, Faulkner University Jones School of Law ve Almanya"dan; University of Frieburg, University Humboldt, Max Planck Institute gibi önemli okulların yer aldığı girişimde hukuk eğitiminin müfredat ve akışında birtakım değişiklikler öngörülüyor.

Buna göre uygulamalı eğitim mahkemelere, hukuk bürolarına kayacak, mesleki geziler düzenlenecek, dünyanın farklı ülkelerinden hukuk adamlarıyla çalışma ve bir araya gelme olanağı sunulacak, akademisyen ve öğrenci değişim programları sıklaştırılacak. Öğrencilerin uluslararası hukuk yarışmalarına katılımının da destekleneceği bu yeni girişimle birlikte yabancı dilde yazışmalar yapmak için öğrenceilere gerekli yeteneğin kazandırılması adına özel programlar geliştirilecek.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları