02 Ağustos 2021 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bahçeşehir Üniversitesinden Süreyya Cilive Ödül
05 Ocak 2012 Perşembe 18:52

Bahçeşehir Üniversitesi'nden Süreyya Ciliv'e Ödül

Bahçeşehir Üniversitesi, her yıl ve yılda yalnızca bir isme verilecek olan Türkiye’ye Değer Katanlar özel ödül programı 2012 yılıyla birlikte başlattı

İş dünyasından siyasete, sanat ve akademi camiasından medyaya kadar geniş bir yelpazeden seçilen aday isimler, Bahçeşehir Üniversitesi yönetimi tarafından özel bir değerlendirmenin sonucunda bu ödüle layık görülmektedir. Çalışma ve projeleriyle Türkiye’ye değer katan, eğitim ve gelişime katkı sağlayan, ülke ekonomisine, sanat mirasına, tanıtıma ve bilinirliğe yön veren isimlerin ödüllendirileceği program her yıl tekrarlanacak.

Bahçeşehir Üniversitesi tarafından bu yıl ilk kez verilen Türkiye’ye Değer Katanlar Ödülünün ilk sahibi ise TURKCELL CEO’su Sayın Süreyya Ciliv oldu. Ciliv ödülünü 5 Ocak 2012 Perşembe günü saat 11.00'de Bahçeşehir Üniversitesi’nde gerçekleşen törenle Bahçeşehir Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Enver Yücel ve Bahçeşehir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şenay Yalçın’dan aldı.

Törende bir konuşma gerçekleştiren Bahçeşehir Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Enver Yücel; “Türkiye’nin en genç ve inovasyona en fazla inanan üniversitesiyiz. Girişimcilik değer verdiğimiz konuların başında geliyor. Bu yıl ilkini gerçekleştirdiğimiz ve bundan sonraki yıllarda da sürdüreceğimiz bu ödül ile en zengin iş adamını ya da en zeki öğrenciyi değil, ülkeye değer katanları tespit etmeye çalışıyoruz. Bu değerin içinde zenginlik, kalite, marka, gençleri ve iş dünyasını yüreklendirme gibi unsurların bulunuyor. Bu heyecan ve anlayışa sahip olan, ülkemize değer katan isimleri ödüllendirmek istedik. Sayın Süreyya Ciliv ülkemizin yetiştirdiği başarılı ve üretken insanlardan biridir. Hem kendisini kutluyor hem de başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Bahçeşehir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şenay Yalçın ise yaptığı konuşmada “Bahçeşehir Üniversitesi olarak; gelişen Türkiye’nin varlığına emeğiyle, yaratıcı gücüyle, sanatsal performansıyla, akademik başarılarıyla, iş ve üretim dünyasındaki hizmetleriyle ve değerli varlığıyla katkılar sağlayan, değerler katan insanlarımıza duyduğumuz şükranı ifade etmek istiyoruz. Onların elini havaya kaldırmanın, en azından bir kadirbilirlik olduğuna inanıyoruz. Bu amaçla ihdas ettiğimiz “Türkiye’ye Değerler Katanlar Ödülü’nü, 2011 yılı için Turkcell CEO’su Sayın Süreyya Ciliv’e takdim etmekten onur duyduğumuzu belirtmek isterim” dedi.

Hayatta ulaştığım en yüksek nokta aldığım bu ödüldür

Turkcell CEO’su Süreyya Ciliv ise yaptığı konuşmada hayatta öğrendiği birkaç prensipten ilkine göre, her bireyin muazzam bir potansiyeli  olduğunu belirterek, salondaki öğrencilere hitaben, ''Sizin bugün idrak edemediğiniz kadar büyük bir potansiyeliniz var. Dürüst, çalışkan, yenilikçi olursanız, işinizi iyi bilirseniz, takımınızdaki elemanlarla, onların güvenini kazanarak çalışırsanız, ulaşamayacağınız başarı yok'' diye konuştu. Gençlere, kendi içlerindeki büyük potansiyeli bilerek, hedeflerini yüksek tutmaları tavsiyesinde bulunan Ciliv, ''Hayatta öğrendiğim ikinci prensip, büyük işleri yapmak için zaman ve takım çalışması çok önemli'' dedi. Süreyya Ciliv, ''Artık Türkiye'nin zamanı. Artık kendimize güvenimiz var. Hiçbir konuda kimsenin arkasında kalmamız için sebep yok. Muazzam gelişme kaydettik, fakat daha iyi yerlere geleceğiz. En iyi günler daha önümüzde. Bunu biliyoruz. Bu başarıyı da inovasyonla yakalayacağız. Benim kişisel olarak hayatta ulaştığım en yüksek nokta bu ödüldür” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları