28 Eylül 2021 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bahçeşehir Üniversitesi ve DenizBank’tan
30 Eylül 2007 Pazar 13:16

Bahçeşehir Üniversitesi ve DenizBank’tan

Bahçeşehir Üniversitesi ve DenizBank, eğitimde fırsat eşitliği sağlamak amacıyla başlattıkları kredi modeli devam ediyor.

Geçtiğimiz Mart ayında tanıtımı yapılan proje çerçevesinde, Bahçeşehir Üniversitesi ve DenizBank, eğitimde fırsat eşitliği sağlamak amacıyla Türkiye’de ilk defa uygulanan bir kredi modelini hayata geçirdiler.

Söz konusu modele göre, Bahçeşehir Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu’nu kazanan öğrenciler, üniversite ücretini okuldan mezun olduktan 6 ay sonra 3.5 yıl sürecek aylık taksitlerle ödeyebiliyor. Böylece Bahçeşehir Üniversitesi öğrencileri, üniversitede okudukları 3 sene boyunca ise ilk sene eğitim ücretlerini 75 YTL’den başlayan taksitlerle, kendi harçlıklarından ödeme imkanına sahip olabiliyor.

Eğitimde fırsat eşitliği yaratma hedefi doğrultusunda bu uygulamayı hayata geçirdiklerini belirten Bahçeşehir Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Enver Yücel “Öğrencilerimiz üniversite ücretlerini ailelerine yük olmadan, kendi maaşlarıyla ödeyecekler. İş ortağımız DenizBank ile sektörde öncülüğünü üstlendiğimiz bu uygulama, Türkiye için örnek bir model olacak. Böylelikle Türkiye’nin ihtiyaç duyduğu nitelikli ara elemanların yetiştirilmesi ve iş gücünün artırılmasına da katkıda bulunabileceğiz” dedi.

DenizBank Finansal Hizmetler Grubu Başkanı Hakan Ateş ise “Eğitim bizim öncelikli alanlarımızdan biri. Biz, Türkiye’de geleceğimizin teminatı olan gençlerimize eğitim alanında böyle bir hizmet vermekten ve Türkiye’de bir ilki gerçekleştirmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Bu işbirliğinin Türkiye’deki eğitim sektörü için örnek teşkil edeceğine inanıyoruz” dedi.

2007 - 2008 öğretim yılında başlayan bu uygulamadan Meslek Yüksek Okulu’nun İşletme, Bilgisayar Teknik ve Programlama, Bankacılık ve Sigortacılık, İthalat İhracat ve Pazarlama bölümleri öğrencileri yararlanabiliyorlar.

1 Ekim 2007 tarihi itibariyle başlayacak ek kontenjan başvuruları için de uygulama geçerli olacak. Ayrıntılı bilgi için Bahçeşehir Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu’na başvurulabilir.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları