20 Ekim 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bahçeşehir Üniversitesi ABDde
13 Nisan 2008 Pazar 10:17

Bahçeşehir Üniversitesi ABD'de

Bahçeşehir Üniversitesi, Kent State Üniversitesi kampüsü içinde kendi eğitim ve kültür merkezini kurdu.

Kurulduğu tarihten bu yana geçen 10 yıl içerisinde daha kaliteli bir eğitim için attığı her adımda uluslararasılaşmanın önemine inanan Bahçeşehir Üniversitesi bu alanda çok önemli bir atılıma daha imza attı. 2,7 milyon dolarlık yatırımla Kent State Üniversitesi kampüsü içinde kurulan yeni kampüs, Bahçeşehir Üniversitesi öğrencilerinin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde son teknolojiye uygun bir altyapıyla düzenlendi. Bahçeşehir Üniversitesi"nin şu anda önceki anlaşmalar kapsamında Kent State Üniversitesi'nde eğitim görmekte olan 20 öğrencisi ve yeni gidecek 50 öğrenci 2,400 metrekarelik Van Campen Binası"nda eğitim alacak.

Kent State Rektörü Dr. Lester A. Lefton, bu yatırımla ilgili "Kent State uluslararası programlar sunma konusunda uzun bir geçmişe sahip fakat gerçek anlamda global bir toplum yaratmak için akademik eğitimin uluslararasılaşması için büyük çabalar sarf etmek gerekmektedir" diyor ve ekliyor "Kampüsümüzde kurulan Türk Merkezi ve 1999 yılından beri Bahçeşehir Üniversitesi ile kurduğumuz ortaklık bu çabalarımızın arasında en önemli olanlardan birisidir."

Ohio Eyaleti"nde bulunan Kent State"de eğitim gören Bahçeşehir Üniversitesi öğrencileri artık derslerini kendi üniversitelerine ait binalarda alacaklar. Eğitimin yanı sıra konaklama ve kültürel aktiviteler gibi imkanlarla birlikte bu yeni kampüs Bahçeşehir Üniversitesi öğrencilerine özel bir merkez haline gelecek. Bahçeşehir Üniversitesi öğrencileri yeni kampüs sayesinde yurtdışında kendilerini evde hissederken farklı bir kültür, farklı bir dil ve farklı bir eğitim anlayışını tanıma fırsatını bulacaklar.

Sadece Bahçeşehir Üniversitesi için değil Türk Eğitimi için de önemli bir yatırım olan bu yeni kampüs Bahçeşehir Üniversitesi"nin ileride gerçekleştireceği yatırımlar için önemli bir temel oluşturuyor. Merkez, öğrencilere uygulamalı, deneyimsel bir İngilizce eğitimi sağlamanın yanı sıra Türkiye"de iş yapmak isteyen şirketler için de sıra dışı araştırma ve erişim hizmetleri sunacak.

Bahçeşehir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Deniz Ülke Arıboğan ise Merkezle ilgili konuşmasında şu sözlere yer verdi: "Hayatını eğitime adamış insanlar olarak Barış kavramını da okuma, yazma veya matematik gibi öğrenilebilir bir yeti olarak düşünmeliyiz. Kent State Üniversitesi ve Bahçeşehir Üniversitesi"nin bu yeni yatırımı iki ülkenin genç nesilleri arasında uyum, karşılıklı anlayış ve barışçıl ilişkiler kurulmasında çok önemli bir adım olacaktır."

10 yıl önce kurulmuş olan ve halen 7000 öğrencisi bulunan Bahçeşehir Üniversitesi, öncelikle küresel bir pazara hazırlanmak isteyen öğrencileri hedefliyor 6 Fakülte, 2 Meslek Yüksekokulu, 2 Enstitü ve 11 Bağımsız Araştırma Merkezine sahip olan Bahçeşehir Üniversitesi, İstanbul"un en merkezi yerinde bulunan kampüsü ve eşine az rastlanır elit akademik kadrosu ile eğitim, kültür, sanat ve politika merkezi haline gelmiştir.

Bahçeşehir Üniversitesi"nin ABD"de 13, Avrupa"da 68 dünyanın geri kalanında ise 12 üniversiteyle öğrenci değişim anlaşmaları bulunmaktadır. Üniversitenin yurtdışındaki kurumlarla, öğrenci değişim programlarının yanı sıra akademik personel değişimi veya lisanslı sertifikasyon programları gibi birçok anlaşması daha bulunmaktadır.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları