18 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bahçeşehir, Silikon Vadisine Gidiyor
08 Mart 2012 Perşembe 12:15

Bahçeşehir, Silikon Vadisi'ne Gidiyor

Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) mühendislik öğrencileri Haziran ayında teknoloji ve bilişim dünyasının kalbi olan Silikon Vadisi’ne gidiyor

Amerika Birleşik Devletleri’nin önde gelen üniversitelerinden Stanford Üniversitesi ile yapılan işbirliği anlaşması gereğince Bahçeşehir Üniversitesi öğrencileri Stanford’da ders görecek, Silikon Vadisi’nde şirketlerde çalışmalar yürütecek. Verilen eğitim ve derslerin içeriğinde de Silikon Vadisi’nde yer alan Google, Apple, Facebook, Twitter, Intel gibi dünya devi şirketlerin eğitim programları oluşturacak. Öğrenciler ayrıca Stanford Üniversitesi’nin sosyal imkanlarından da faydalanma imkanı bulacak.

23 Haziran’da başlayacak olan program, 19 Ağustos’a kadar sürecek. Stanford Üniversitesi’nde verilecek dersler Bahçeşehir Üniversitesi’nde kredi olarak kabul edilecek. Programa başvuran öğrencilerde akademik başarı, yazılım teknolojisine ilgili olmaları ve İngilizce yeterlilik gibi koşullar aranacak. Program katılım ücretlerine ulaşım, konaklama, yemek, harç ücretleri, ders materyalleri, Silikon Vadisi şirket gezileri, sosyal etkinlikler, Stanford Üniversitesi’nde görülecek dersler ve sosyal tesislerin kullanımı dahil olacak.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları