28 Eylül 2021 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bahçeşehir, MITde Teknoloji Merkezi Açtı
05 Nisan 2012 Perşembe 12:05

Bahçeşehir, MIT'de Teknoloji Merkezi Açtı

Bahçeşehir Üniversitesi, ABD’de yer alan Massachusetts Institute of Technology - MIT’de teknoloji, inovasyon ve girişimcilik merkezi açtı.

Özellikle mühendislik ve girişimcilik alanında yaptığı çalışmalarla adından söz ettiren MIT’de açılan merkezde, Bahçeşehir Üniversitesi ile ortak araştırma projelerinin yanı sıra, teknoloji, inovasyon, girişimcilik ve biyomedikal alanında çalışmalar yürütülecek.

MIT – Bahçeşehir Üniversitesi Teknoloji, İnovasyon ve Girişimcilik Merkezi'nin açılışına, Türkiye’nin Boston Başkonsolosu Murat Lutem, MIT Rektörü ve dekanlar, Bahçeşehir Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Enver Yücel, Northeaestern Üniversitesi Dekanı Prof. Dr. Yaman Yener’in yanı sıra çok sayıda Türk ve ABD’li akademisyen katıldı. Açılışta bir konuşma yapan Türkiye’nin Boston Başkonsolosu Murat Lutem, Türkiye olarak son yıllarda daha cesur, daha atak ve daha güvenli hareket ettiklerini belirterek “Bugün yeni Türkiye’nin önde koşan girişimcilerinden Sayın Enver Yücel’in Türk Bayrağı’nı dünyada bir noktaya daha asmasına gururla tanık oluyorum. Bahçeşehir Üniversitesi ABD’de Türkiye için mükemmel işler yapıyor. Bize de kendilerine destek olmak düşüyor” dedi.

Bahçeşehir Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Enver Yücel yaptığı konuşmada, Bahçeşehir Üniversitesi’nin Türkiye’de ve bölgesinde dinamik ve hızlı büyüyen yapısıyla bilinen üniversite olduğunu belirtti. Yücel “Bahçeşehir Üniversitesi bu merkezi açarak hem öğrencileri hem de öğretim üyeleri için  eşsiz bir yeniliği daha gerçekleştirdi. Harvard, Columbia, NYU, Stanford, Yale gibi prestijli üniversiteler ile yaptığımız farklı alanlardaki işbirliği ağını genişlettiğimiz bugünlerde, Bahçeşehir Üniversitesi MIT Teknoloji, İnovasyon ve Girişimcilik Merkezi'mizin de Bahçeşehir Üniversitesi ağına katılmasından dolayı çok mutluyuz” dedi.

Yücel “Biz bu merkezi kurarken öğrencilerimizin ve öğretim üyelerimizin fikirlerini, araştırmalarını ve projelerini uluslararası bir seviyede sürdürebilmesini öngördük. İşte bu çerçevede Bahçeşehir Üniversitesi MIT Teknoloji, İnovasyon ve Girişimcilik Merkezi olarak başarılı öğrencilerimize ve öğretim üyelerimize araştırma fonları sağlamayı kararlaştırdık. Bahçeşehir Üniversitesi tarafından sağlanacak bu araştırma fonları kapsamında öğrencilerimiz Amerika Birleşik Devletleri'nin en prestijli üniversitelerine ev sahipliği yapan Massachusetts eyaletinde alanlarında araştırmalar yapabilecek, projelerini hayata geçirebilecek, derslerini takip edebilecekler” diye ekledi.

MIT’deki merkezin Bahçeşehir Üniversitesi öğrencileri için bir araştırma üssü olacağını da ifade eden Enver Yücel, sadece o bölgede bulunan Harvard, MIT, Northeastern gibi üniversitelerle tasarlanan programlardan faydalanmakla kalmayacaklarını, dünyanın farklı noktalarında anlaşmalı olunan kurumlarla da iletişim halinde olabilecek ve online programlarla araştırmalarını sürdürebileceklerini ifade etti. Yücel; “Merkezimizin ev sahipliği yapacağı başarılıra şahit olmak için sabırsızlanıyorum” diye sözlerini tamamladı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları