28 Eylül 2021 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bahar Korçan ve LGden Defile
19 Ekim 2008 Pazar 15:53

Bahar Korçan ve LG'den Defile

Bahar Korçan, dünyanın teknoloji lideri LG Electronics için cep telefonlarıyla bütünleşen kıyafetler tasarladı.

Türk modasını dünyaya taşıyan ünlü tasarımcı Bahar Korçan, cep telefonlarının günlük hayatın vazgeçilmez bir parçası olmasından esinlenerek, LG Dokun ve Hisset serisi cep telefonları ile bütünleşen kıyafetler tasarladı. Bahar Korçan"ın LG cep telefonları için tasarladığı 4 kıyafetin de aralarında bulunduğu 20 parçadan oluşan 2008-2009 Kış koleksiyonu W Otel"de düzenlenen bir defileyle tanıtıldı. Teknolojiyi tasarımla buluşturan Dokun ve Hisset temalı defilede LG ürünlerinin şık tasarımı, göz alıcı kıyafetlerle buluştu. Tasarımları birbirinden çekici ürünlerle insanların dokunma duyusuna hitap eden LG cep telefonları ve tasarladığı birbirinden özel el dokuması ürünlerle büyük beğeni toplayan Bahar Korçan, bir araya gelerek çok özel bir çalışmaya imza attı.

Bahar Korçan markası, oluştuğu ilk günden bu yana hep bir felsefenin ürünlerini topluma sunma çabası ve enerjisi ile çalıştı. Bu koleksiyonda ise şık, akıllı ve tasarım harikası ürünleriyle teknoloji dünyasını elinde tutan LG için, Bahar Korçan"ın tarzı olan özel el dokumaları hazırlandı. Bahar Korçan yeni koleksiyonunda da doğal dokulardan vazgeçmedi. El dokuması ipekler, Japon yün dokumalar, organik koton ve bambu elyaflı örmeler kullandı. Renklerde antasit gri, dip lacivert, ecru ipekler üzerine özel bir baskı uyguladı. Korçan, bu kış özellikle ince gramajlı yünlerden yapılmış paltolar ve redingotlara yer verdi koleksiyonunda.

Bahar Korçan koleksiyonuyla ilgili şöyle konuştu "Çok şiirsel ve zamansız bir palto koleksiyonu çıktı ortaya. LG Electronics ile birlikte W Hotel Akaretler"de gerçekleştirdiğimiz defilenin tasarımda önemli bir buluşmanın başlangıcı olacağına inanıyorum. Tasarım farklı disiplinlerle birleşince zenginleşiyor, anlamına kavuşuyor. Özellikle LG cep telefonları ile ipek kumaşlardan oluşturduğum dokular hayli ilginç oldu."

Teknoloji ve modanın iç içe olduğu, şık örneklerin sergilendiği gecenin tüm prodüksiyonu CPM - İstanbul, koreografisi Zeynep Arkok, video ve ses estelasyonu Doğuş Bitecik tarafından mekana göre ve geceye özel tasarlandı. Alışılagelmiş defile dekor ve yerleşimlerinden uzak, günlük hayatın içinden bir kesit sunan gecede sergilenen koleksiyon izleyicilerden tam not aldı. Hayatın her anında yer alan, moda ve teknolojinin iç içe geçtiği bu nefis koleksiyonu kısa zamanda hazırlayan Bahar Korçan ve LG Electronics, tasarımın ve teknoloji şıklığının altını çizdiler.

(A1Haber)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları